Keskin

Atıl olan arazi ekonomiye kazandırılacak

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Keskin ilçesinde bulunan Kırıkkale Üniversitesine devredilen arazinin ekonomiye kazandırılması amacıyla İşyurtları Daire Başkanlığı ile Kırıkkale Üniversitesi arasında protokol imzalandı. İşbirliğinde gerçekleşecek projeyle atıl durumdaki arazi süt hayvancılığı alanında değerlendirilecek.

TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İşyurtları Daire Başkanlığı ile Kırıkkale Üniversitesi arasından hayvancılık alanında ortak işbirliği çalışması yapılması konusunda Keskin Hacı Taşan Kültür Merkezinde toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Keskin İlçe Kaymakamı Muammer Köken, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, İşyurtları  Daire Başkanı Murat Atan, Kırıkkale Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Ömer Varışlı  ve diğer kurum yetkilileri katıldı. Gerçekleşen toplantıda daha önce Kırıkkale Üniversitesi Veterinerlik fakültesine devredilen arazinin ekonomiye kazandırılması amacıyla proje hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

ORTAK PROJE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Toplantıda, Kırıkkale Üniversitesine tahsisli arazinin süt hayvancılığı alanında değerlendirilmesi için İşyurtları ve Kırıkkale Üniversitesi tarafından ortak proje yapılması görüşüldü.  Yapılması düşünülen projeyle Keskin Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü ve tutukluların meslek sahibi olup toplumsal hayata adapte olması,  atıl durumda olan arazinin ekonomiye kazandırılması, üniversite öğrencileri için geniş bir çalışma alanının oluşturulması ve ilçemizde hayvancılık alanında canlılık katacağı düşünülüyor. Toplantıdan sonra heyet projenin yapılması düşünülen araziyi gezip incelemelerde bulunduktan sonra ilçeden ayrıldılar.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı