Genel

Balışeyh’e mermi fabrikası kurulacak

TSO Eylül ayı Meclis Toplantısında Kırıkkale’ye yapılması planlanan yeni yatırımlarla ilgili bilgiler veren Varlı, bir İstanbul merkezli bir firma tarafından Balışeyh’te 130 dönüm arazi üzerine yeni bir mermi fabrikası kurulacağını söyledi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

TSO Eylül ayı Meclis Toplantısında Kırıkkale’ye yapılması planlanan yeni yatırımlarla ilgili bilgiler veren Varlı, bir İstanbul merkezli bir firma tarafından 130 dönüm arazi üzerine yeni bir Balışeyh’e mermi fabrikası kurulacağını söyledi.

AZERBAYCAN FUARI VERİMLİ GEÇTİ

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Eylül ayı Meclis toplantısı Ömer Akçelik başkanlığında gerçekleştirildi. TSO Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Harun Özer’in okuduğu Ağustos ayı gelir gider tabloları oylanarak kabul edildi. Azerbaycan’da düzenlenen Savunma Sanayi Fuarına TSO ve Ahiler Kalkınma Ajansı destekleriyle katılan firmalar adına konuşan Meclis üyesi Adnan Duman, fuar boyunca 54 firma ile birebir görüşme imkanı bulduklarını bunlardan 3’ü ile satış aşamasına geçildiğini belirterek Azerbaycan Fuarının verimli geçtiğini ifade etti.

130 DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNE KURULACAK

TSO üyelerine geçtiğimiz hafta kullandırılmaya başlanan KOBİ Destek Kredisi hakkında meclis üyelerine bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, kredi için anlaşılan 8 bankanın herhangi bir masraf almadan kredi vereceklerini, Kırıkkale genelinde TSO üyelerine toplam 2,5 milyon liralık kredi kullandırılacağını söyledi. Kırıkkale’ye yapılan ve yapılması planlanan yeni yatırımlarla ilgili bilgiler de veren Varlı, bir İstanbul merkezli bir firma tarafından  Balışeyh’te 130 dönüm arazi üzerine yeni bir mermi fabrikası kurulacağını söyledi.

100 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Firmanın 10 yıllık planında Kırıkkale’ye yapmayı düşündüğü yatırım tutarının 100 milyon dolarlık olduğunu belirten Varlı, firmanın fabrikayı kurmak için önce Eskişehir’de bir arazi almayı planladığını ancak Ak Parti Kırıkkale milletvekili Ramazan Can’ın ısrarlı daveti ve ricasıyla yatırımı daha fazla masraflı olmasına rağmen Kırıkkale’ye kaydırdıklarını öğrendiklerini ifade ederek bu yatırımı Kırıkkale’ye kazandırdığı için milletvekili Can’a teşekkür etti.

Mehmet Ali Soyer

http://www.kirikkaletso.org.tr/ktso/outpost.asp?dil=tr&bs=3&haber=504

Balışeyh’e doğalgaz

Balışeyh’te yeni su kaynağı

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx