Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
GenelKırıkkale

Başkan Türkyılmaz’dan Tekin’e jest

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Bu zamana kadar Kırıkkale’ye değer katmış önemli simaların isimlerini cadde ve sokaklarda ölümsüzleşmesini sağlayan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, şimdi de Kırıkkale siyasetinin önde gelen isimlerinden Kırıkkalespor Kulübü eski Başkanı ve iş insanı Ergün Tekin’in ismini Yehişehir’de 251. Sokağa vererek Tekin’e jestte bulundu.

İSMİ YENİŞEHİR’DE YAŞATILACAK

Şehrin değerlerine sahip çıkarak isimlerinin sokağa verilerek ölümsüzleştiren Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz şimdi de İş İnsanı Ergün Tekin’e jest yaptı.  Kırıkkalespor Kulübü eski başkanlarından 28.Dönem Milletvekili adayı ve İş İnsanı Ergün Tekin’in ismi Yahşihan ilçesi Yenişehir Mahallesinde 251. Sokağa verildi. Kırıkkale’de ilkleri başaran, Kırıkkale Üniversitesinin kurulduğu ilk yıllarda Kırıkkale’nin en modern yurdunu ve 4 yıldızlı otelini Yahşihan ilçesi Yenişehir mahallesine yaparak bir sektörün gelişimine öncülük etmişti.

İLÇEDE ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPMIŞTI

İş insanı ve siyasetçi Ergün Tekin 100 kişilik 4 yıldızlı 318 Otel ve devamında, 318 öğrenci yurdunu yaparak üniversite öğrencilerinin barınmasına ve Yenişehir bölgesinde apart ve yurt kurulmasına öncülük etti. Tekin ayrıca Kırıkkale’nin ilk defa Beyton adında ilk hazır beton fabrikasını kurmuş, kilit parke tesislerinde hayata geçirmişti. Podium AVM’nin Kırıkkale’ye gelmesine öncülük eden Tekin Yahşihan’a Nilüfer Sitesi ve Asude Şehir sitelerinin kurulmasına da öncülük ederek bölgenin kentleşmesine katkı sağlayan isimler arasında yer almıştı.

HABER: Yeliz Erdem

 

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu