3. SayfaKırıkkale

Yiğit Hamza’nın geleceğini çaldı!

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’nin SMA Tip-1 ölümcül kas hastası Yiğit Hamza Demir’i yaşatmak için her alanda mücadele sergilenirken, Ankara’da meydana gelen olay herkesi derinden yaraladı. Bir şahıs Yiğit Hamza için toplanan kumbarayı çaldı.

ANBEAN GÖRÜNTÜYE ALDILAR

Yaklaşık 2,5 yıldır SMA Tip-1 ölümcül kas hastalığıyla mücadele eden Yiğit Hamza Demir’i ve bütün insanlığı derinden üzen bir olay yaşandı. Ankara’nın Sincan ilçesi Yenikent Mahallesi’nde SMA hastası Yiğit Hamza’ya destek için yerleştirilen para kumbarası, kimliği belirsiz bir kişi tarafından çalındı. Hırsızlık anında çevrede bulunan vatandaşlar cep telefonu kamerasıyla şahsı anbean görüntüye aldı.

İNSANLIK ÖLMÜŞ DEDİRTEN OLAY

Çevrede bulunan kişiler tarafından görüntüye alınan olay anında şahsın kumbaranın kapağını açarak içindeki paraları aldığı ve daha sonra kayıplara karıştığı yer alıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yiğit Hamza Demir’in babası Yunus Demir, “Biz oğlumu yaşatmaya çalışırken karşımıza böyle bir görüntünün gelmesi gerçekten hepimizi derinden üzdü. Yani gerçekten diyecek bir şey bulamıyorum, Yani niye böyle bir şey yapmış, orada bir insanın hayatı söz konusu. Bizler ilmek ilmek dokurken bu olay hepimizi derinden üzdü” dedi.

ŞAHISTAN ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Olay görüntüsünün kendisine Ankara’da yayın yapan bir sosyal medya hesabı tarafından geldiğini ve kendileriyle iletişime geçtiğini ifade eden baba Demir, “Konuyla ilgili Ankara’da bu hırsızlığı yapan şahıstan şikayetçi olduk. Yardım kampanyamız çok yavaş ilerlerken böyle bir durumla karşılaşmamızda bizleri derinden üzdü. İnşallah kısa süre içerisinde zanlı yakalanarak devletimizin adaletine hesap verir” şeklinde konuştu.

Haber: Tekin Erdem

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu