Genel

BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKILMADI

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun Yahşihan ilçesi Yenişehir mahallesinde bulunan 17 dönümlük arazinin Külliye yapılmak üzere Kırıkkale İl Müftülüğüne devredilmesinin üzerinden 1,5 yıl gibi bir süre geçmesine rağmen henüz bir çivi dahi çakılmaması tepki topluyor. Vatandaşlar arazide hiçbir işlem yapılmamasının keyfi bir geciktirme olup olmadığını merak ediyor.

MİLYONLUK ARAZİ

Son günlerde sosyal medya ve bazı haber sitelerinde gündemi meşgul eden isimlerin başında gelen Kırıkkale İl Müftüsü Şahin Yıldırım bu kez KYK’dan İl Müftülüğüne devredilen araziyle gündeme geldi. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK)’nın Yenişehir’de milyonluk değeri bulunan 17 Dönümlük arazi Üniversite gençliğinin de yararlanabileceği Külliye yapılmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı adı altında Kırıkkale İl Müftülüğüne devredilmişti. Milyonluk arazinin devredilmesinin üzerinden 1,5 yıla yakın bir zaman geçmesine rağmen araziye müftülük tarafından bir çivi dahi çakılmaması tartışmaları da beraberinde getiriyor.

TEPKİYLE KARŞILANIYOR

KYK tarafından İl Müftülüğüne devredilen milyonluk değerlerle ölçülen ve bugünlerde Kırıkkale’nin en değerli bölgesi olarak gösterilen alandaki 17 dönümlük araziye üniversite gençliğinin de yararlanabileceği içerisinde Camii, Konferans salonu, kütüphane, Okuma salonları, dinlenme salonları, Çayhane, Gençlik Merkezi ve gençlerin boş zamanlarını değerlendireceği yaşam alanlarının bulunacağı komple bir külliye yapılması öngörülüyordu. Arazinin devrinin üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen ortada hiçbir çalışmanın olmaması, projenin dahi hazırlanmaması kamuoyunda tepkiyle karşılanıyor.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
arzu Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
arzu
Ziyaretçi
arzu

Elindeki yurdu boşalt sonra git 1.5 milyon yurt kirası öde. Hâli hazirda yurt yapılabileceği arazileri de başkalarının metfaati için tut Diyanet Başkanlığa ver.sonra Külliyenin bahçesinden bira şişesi toplar diğer yurtların kirasını da şişe parasıyla ödersiniz.yazık oraya ayrılan ödeneklere…

Başa dön tuşu
Kapalı