GündemKırıkkaleManşet

Bizler sizlere çok şey borçluyuz

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Valisi Dr. M. İlker Haktankaçmaz, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği ile Vatan İçin Can Verenler Derneği’ni ziyaret etti. Ziyaretlere İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak ile İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu’da eşlik etti.

 

BİZİM KİMSENİN TOPRAĞINDA GÜZÜMÜZ YOK

Vali Haktankaçmaz ilk olarak Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği’ni ziyaret etti. Derneğe gelişinde Dernek Başkanı Rıfat Öcal ve üyeler tarafından karşılanan Vali Haktankaçmaz’a, derneğin çalışmaları hakkında dernek başkanı Öcal tarafından bilgi sunuldu. Şehit aileleri ile bir süre sohbet eden Vali Haktankaçmaz; “Bizler sizlere çok şey borçluyuz. Bu ortamda duygulanmamak elde değil. Şehit ailelerimizin bir dernek etrafında toplanarak samimi bir ortam içerisinde ve dayanışma halinde olmaları bizleri ayrıca mutlu ediyor”

 

MİNNETLE ANIYORUZ

Daha sonra Şeref Defterini imzalayan Vali Haktankaçmaz, “Başımızın tacı şehitlerimizin bizlere emaneti yakınları ile gazilerimizin içerisinde yer aldığı derneği ziyaretimde, üyeler arasındaki samimiyet ve güçlü dayanışma duygusunu memnuniyetle müşahede ettim. Şehitlerimizin anılarının canlı tutulduğu bu duygu dolu ortamda, şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömür diliyorum. Ruhları şad olsun” şeklinde not düştü.

 

ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM

Daha sonra Vatan İçin Can Verenler Derneği’ni de ziyaret eden Vali Haktankaçmaz’ı derneğe gelişinde Dernek Başkanı Mümtaz Torunlu ve dernek üyeleri karşıladı. Dernek Başkanı Torunlu, derneğin çalışmaları hakkında Vali Haktankaçmaz’a bilgi sundu. Vali Haktankaçmaz’da, “Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Bizim arzumuz bu bayrağın gölgesinde hür bir şekilde yaşamak. Bu millet için, bu vatan için kendi canını feda eden fedakar şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

 

BAŞIMIZIN TACI ŞEHİTLERİMİZ

Buradaki Şeref Defteri’ni de imzalayan Vali Haktankaçmaz,”Başımızın tacı şehitlerimizin bizlere emaneti yakınlarının kurmuş olduğu derneğimizi ziyaretimdeki sıcak karşılama ve aile ortamından büyük mutluluk duydum. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz, kendi aralarındaki dayanışmanın ve samimiyetin güçlendirilmesi ve şehitlerimizin anılarının canlı tutulması amacı ile faaliyet gösteren derneğimize çalışmalarında başarılar dilerim. Bu vesile ile bir kez daha şehitlerimizin aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyorum” dedi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x