GündemKültür SanatManşet

Bozkırın Tezenesi cezaevinde anıldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Delice Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen programda ‘Bozkırın Tezenesi’ Neşet Ertaş anıldı.

DAVUL ŞOV

Kırıkkale’nin tanınmış müzisyenlerinin bir araya gelerek oluşturduğu ‘Ustalar Topluluğu’ tarafından gerçekleştirilen program, kurum öğretmeni Veysel Kamalı’nın açılış konuşması ile başladı. Hükümlü ve tutukluların büyük ilgi gösterdiği programda Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’ın bozlakları salondakileri duygulandırdı. Keman ve saz ustalarının çalıp söyledikleri türkülerin ardından oyun havaları ile coşan hükümlü ve tutuklular, ustaların oynadığı kaşık oyununa eşlik ederek gönüllerince eğlendi. Davul ustası Adem Göçer’in sunduğu davul şovu ise büyük ilgi çekti.

USTALAR BİR ARAYA GELDİ

Delice Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Abdullah Demirci, İç Anadolu Bölgesi’nde çok iyi tanınan ve her biri ayrı bir değer olan ustaları bir araya getirmenin çok güzel bir düşünce olduğunu söyledi. Demirci, kendilerini kırmayarak kurumumuza gelen ve bu güzel eğlence programını sunan ustaların şahsında bu imkânı sunan Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne teşekkür etti. Ustalar Topluluğu’nu ilk kez izleyen Delice Cumhuriyet Savcısı Hasan Turgut, yaptıkları bu güzel eğlence için Ustalar Topluluğu’na teşekkür ederek, günün anısına belge verdi. Programa Delice İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Başçavuş Selim Dağaşan, Kurum 2. Müdürü Serdar Çiftçi, idare memuru Naci Aykut, kurum personeli ile çok sayıda hükümlü ve tutuklu katıldı.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu