GündemKırıkkaleManşet

Bunları yapan bir avuç provokatördür

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

MİLLETVEKİLİ KÖKSAL, ŞEHİT SAYDAM’IN CENAZE TÖRENİNDE MEYDANA GELEN OLAYLARA TEPKİ GÖSTERDİ
AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal, AK Parti İl binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Köksal, Şehit Musa Saydam’ın cenazesinde yaşanan olayları tasvip etmediğini belirterek, “Bu hareket çok yanlıştı. Yapılan hareketi tüm Kırıkkale’ye katamayız. Bunları yapan bir avuç provokatördür” dedi.
 
TEKRAR SEÇİM GÖRÜNÜYOR
Ak parti Milletvekili Oğuz Kağan Köksal, nöbetçi vekil uygulaması için geldiği Kırıkkale’de koalisyon görüşmeleri hakkında da bilgi verdi. Köksal, ilk olarak CHP’yle görüştüklerini söylerken, “Onlarla bir koalisyon ortamı yakalayamadık. Ardından bildiğiniz gibi iki gün önce MHP’yle Başbakanımız Ahmet Davutoğlu iki buçuk saatlik bir görüşme yaptı ve yapılan açıklamalarda MHP’yle de bir sonuca ulaşamadık. Böyle olunca tekrar seçime gideceğiz havası görünüyor. Fakat sürenin bitmesine dört günlük bir zaman var. Şartlar neyi gösterir bilemeyiz” dedi.
 
TERÖRLE MÜCADELE ŞEHİTLERLE OLUR
Geçtiğimiz günlerde Şehit olan Uzman Çavuş Musa Saydam’ın cenaze töreninde Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a karşı yapılan olaylar hakkında sorulan soruya açıklama getiren AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal, terörle mücadelenin şehitlerle olacağı söyledi. Köksal, “Mücadeleler kapsamında acı olaylar yaşayacağız, şehitlerimiz de olacak. Terörü bitirmenin yolu şehitlerle olur. Aynı mücadeleyi Çanakkale’de de yaptık orada da şehitler verdik” dedi.
 
DİNAMİT KOYUYORLAR
AK Parti il binasında gerçekleşen toplantıda şehit cenazesinde yaşanan olayları iki açıdan baktıklarını söyledi. Yalçın Akdoğan’ın Kırıkkale’ye misafir geldiğini fakat gezmeye gelmediğini söylerken, “Bizim şehidimiz için Kırıkkale’ye geldi. Acımızı paylaştı. Bu hareket çok yanlıştı. Bunları yapan bir avuç provokatördür. Yakışıksız bir harekettir. Kırıkkale haklıda tasvip etmemiştir. Kırıkkale dostluk dürüstlük ve kardeşlik adına tahsis edilmiştir. Biz seçim zamanında bütün partilerin seçim bürolarına gittik. Onlar bize geldi. Güzel bir ortam vardı. Kırıkkale’nin bu güzel ortamına dinamit koyuyorlar.  Cenaze sahipleri de bu olaydan dolayı çok üzgün olduklarını söylediler. Cenaze namazı sonrasında şehidimizin defin işlemine kadar ordaydık. Ancak orada olayları çıkartanların hiç biri orada değildi. Biz öz Kırıkkaleliyiz bir kaçmayız göçmeyiz. Dün olduğu gibi bugünde buradayız. Olaylarla ilgili olarak ta emniyetimiz gerekli çalışmayı yapıyor” dedi.
 

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu