GündemKırıkkaleManşetSiyaset

CHP’de başvurular başladı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık, 1 Kasım’da yapılacak erken seçim için Milletvekilliği aday adaylığı başvurularının başladığını ve 7 Eylül’de ise sona ereceğini açıkladı.
 
SON GÜN 7 EYLÜL
Koalisyon hükümetinin oluşmamasının ardından 1 Kasım’da yapılacağı açıklanan erken seçim için siyasi partiler harekete geçti. Konu ile ilgili olarak basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık, 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçim için aday adaylığı başvurularının 31 Ağustos 2015 (dün) başladığını ve 7 Eylül 2015 tarihinde mesai saatinin bitimi ile sona ereceğini açıkladı.
 
3-0 YAPACAĞIZ
7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinin Kırıkkale’de milletvekili çıkaracağı hissinin yaşandığını belirten Kızık, 1 Kasım’da yapılacak erken seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kırıkkale’de üç milletvekiline de talip olduğunu, 3-0 yapacaklarına inandıklarını belirtti. İlçe seçimlerinin sona erdiğini de açıklayan Kızık, 5 Eylül’de il kongresinin yapılacağını ifade etti.
 
HESABI SORULACAK
Son aylarda meydana gelen terör olayları ile ilgili de açıklamalar yapan Kızık, son iki ayda Kırıkkale’de 4 şehit olduğunu ve bunun hesabının 1 Kasım’daki seçimler ile sorulacağını söyleyen Kızık, Silopi’de şehit olan Yılmaz Dikmen’in ailesine baş sağlığı dileklerini iletti.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu