Kırıkkale

Devletimizi kimse yıkamaz

 

Kayseri’de, 17 Aralık 2016 tarihinde çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan halk otobüsüne yönelik bomba yüklü araçla düzenlenen hain saldırıda yaralanan Kırıkkaleli Ahmet Gün, o gün yaşadıklarını unutamıyor. Kırıkkale’de MKE Silah Fabrikasında işe başlayan Gün, “Devletimiz çok büyük bir devlet. Devletimizi kimse yıkamaz ve yıkamayacak. İnşallah her şeyde başarılı olacağız” diye konuştu.

5 ARKADAŞIYLA ÇARŞI İZNİNE ÇIKMIŞTI

1.Komando Tugay Komutanlığında görevli askerlerin çarşı iznine çıkışı sırasında düzenlenen, 15 askerin şehit düştüğü ve 54 askerin yaralandığı terör saldırısından sonra yaklaşık bir yıllık tedavisinin ardından Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Silah Fabrikasında işe başlayan 25 yaşındaki Gün, yaşadıklarını anlattı. Kırıkkaleli Ahmet Gün, 5 arkadaşıyla çarşı iznine çıkmak için sabah saat 08.30 gibi otobüse bindiklerini, daha sonra bindikleri otobüsün kalabalık olması nedeniyle diğerine geçtiklerini söyledi.

15 ARKADAŞIMI, CANLARIMI, DEVRELERİMİ KAYBETTİM

Otobüsün sağ orta kısmında oturduğunu dile getiren Gün, şunları kaydetti: “Daha sonra tugaydan çıktık ve otobüs hızlı bir şekilde ilerliyordu. Canlı bomba bizi arkamızdan takip ediyormuş. Erciyes Üniversitesinin oradaki durağa gelince bir arkadaşımız inmek için otobüsü durdurdu. Normalde durması yasak. O sırada bomba yüklü araç otobüsün yan tarafına geçmiş. Çok büyük bir gürültü koptu. İlk başta ne olduğunu anlayamadık. Ne olduğunu çözemedik. Daha sonra o faciayı gördükten sonra ne olduğunu anladık. Orada 15 arkadaşımı, canlarımı, devrelerimi kaybettim.”

BUNLARI VATAN İÇİN TAŞIMAK BENİM İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR GURUR

Patlamadan sonra otobüste ayağa kalkamadığını ve ayaklarını hissetmediğini anlatan Ahmet Gün, sonra kendisini dışarı attığını ve sürüklene sürüklene kenara geldiğini belirtti. Gün, o sırada bilincinin açık olduğunu aktararak, “Allah bunu kimseye yaşatmasın. Şu anda sağ ayağımda 30 santimlik platin var. Ağır bir kırık geçirdim. Sol bacağımda da küçüklü büyüklü 6 şarapnel parçası var ve hala duruyor. Bunların zorluğunu yaşıyorum ama bu benim için büyük bir madalya. Bunları vatan için taşımak benim için çok büyük bir gurur. Bacağımda toplam 18 şarapnel parçası vardı. 12’sini aldılar, 6’sını çıkaramadılar.” ifadelerini kullandı.

DEVLETİMİZİ KİMSE YIKAMAZ VE YIKAMAYACAK

Devletin desteğiyle MKEK Silah Fabrikasında bir yıl önce işe girdiğini belirten Ahmet Gün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz oraya vatan için gittik. Elimizden gelen her şeyi sonuna kadar yapmaya çalıştık. Yapabildiysek ne mutlu bize. Yapamadıysak da herkes hakkını helal etsin. Gerçekten zor günler geçirdim. İnşallah her şey daha güzel olacak. Devletimiz çok büyük bir devlet. Devletimizi kimse yıkamaz ve yıkamayacak. İnşallah her şeyde başarılı olacağız. Devletimiz şu anda vatanımız ve milletimiz adına terörle mücadelede çok önemli adımlar atıyor. Askerlerimizin karda, kışta neler yaşadığını görüyoruz. İnşallah her zamanki gibi devletimiz bu operasyonlarda başarılı olacak. Askerimize silahlarımızı biz yapıyoruz ve bundan da gurur duyuyorum. O dönemde çok fazla patlama olmaya başlamıştı. Artık bunların olmamasını istiyoruz. Allah bir daha böyle acı yaşatmasın. Devletimiz var olduğu sürece böyle bir olayla inşallah karşılaşmayız” diye konuştu. Diğer bir konuyu daha gündeme getiren Gün, 2 yıldır gazilik unvanını almak için girişimlerde bulunduğunu ancak bir sonuç alamadığını, bu konuda yetkililerden ilgi beklediğini sözlerine ekledi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı