Ekonomi

E-ticarete karşı gelme şansımız yok

Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan, "Değişen dünya şartlarında esnaf ve sanatkar olarak e-ticarete karşı gelme şansımız yok. Bu durum başladı ve büyüyerek gidiyor." dedi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan, “Değişen dünya şartlarında esnaf ve sanatkar olarak e-ticarete karşı gelme şansımız yok. Bu durum başladı ve büyüyerek gidiyor.” dedi.

E-TİCARET GÜNÜMÜZÜN VAZGEÇİLMEZİ HALİNE GELDİ

Erkan, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenen “e-Ticaret Eğitim Toplantısı”nda, güçlü esnafın güçlü ekonominin teminatı olduğunu söyledi. Bu şiarla göreve geldikleri günden beri çalıştıklarını belirten Erkan, şöyle konuştu: “Biz, elektronik ticarete başladığımızda dünyanın değişen şartlarında esnaf ve sanatkarlarımıza nasıl daha iyi bir hizmet sunabiliriz diye düşündük. Anayasamızın 125. maddesinde ‘devlet esnafı destekler’ diyor. Bu projeye başladığımızda PTT Genel Müdürlüğü ile protokol yaptık. Bu protokol sayesinde esnaf ve sanatkarlarımıza pozitif ayrımcılık yaparak elektronik ticaret eğitimi verdik. Artık e-ticaret günümüzün vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bizim esnaf ve sanatkarımız zor şartlarda kendi imkanını oluşturarak ayaklarının üzerinde her zaman durmuştur. Dış güçlerinin oyununa gelmemiştir. 15 Temmuzu yaşadık. 15 Temmuz’da esnaflarımız dimdik ayaktaydı.”

EKONOMİNİZ GÜÇLÜYSE HER ZAMAN GÜÇLÜSÜNÜZ

Elektronik ticarette 7 gün 24 saat dükkanın açık olduğunu vurgulayan Erkan, “Değişen dünya şartlarında esnaf ve sanatkar olarak e-ticarete karşı gelme şansımız yok. Bu durum başladı ve büyüyerek gidiyor. Esnaf ve sanatkarımızı nasıl bu hamle içerisinde oturtur, biraz daha fazla çalışarak nasıl güçlü oluruz ve dış güçlere karşı nasıl daha dik durabiliriz, onun için çabalıyoruz. Ekonominiz güçlüyse her zaman güçlüsünüz. Bu gücünüz yoksa ister istemez bir yere bağımlı oluyorsunuz. Bunun için daha çok çalışmamız lazım.” diye konuştu.

DEĞİŞEN VE GELİŞEN DÜNYAYA AYAK UYDURMALIYIZ

Kırıkkale Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner de esnaf ve sanatkarların daha kolay yoldan ürün satışı yapabilmesi için e-ticareti iyi bilmeleri gerektiğine dikkati çekti. Değişen ve gelişen dünyaya esnaf ve sanatkarların ayak uydurması gerektiğini anlatan Çetiner, bu gibi eğitimlerle esnafa yardımcı olduklarını kaydetti. Konuşmaların ardından uzmanlar e-ticaret hakkında katılımcılara bilgi verdi.

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x