8 Mart Dünya Kadınlar Günü

 • Eğitim
  Kadınlar Sorunlarla Yüz Yüze Bırakılıyor - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kadınlar Sorunlarla Yüz Yüze Bırakılıyor

  Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Türk Eğitim Sen Şube Başkanı A.Yücel Karabacak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklamada bulundu. Karabacak, "Kadın; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günlük yaşamın her alanında sorunlarla yüz yüze bırakılan, hatta kimi zaman adeta sorunun kaynağı olarak görülen, toplumda erkeklerle eşit konuma ulaşması engellenen, ayrımcı ifadelerin odağında olan, toplumdaki görev ve sorumluluk dağılımına bakıldığında üretime katılarak çalışma hayatında aktif olarak bulunsa dahi “ana”, “ev işlerinden sorumlu kişi” nitelendirmeleri ağırlıklı olan kesimdir.''dedi.

  Haberin Detayı
 • Yaşam
  Mücadelemizi ve Kararlılığımızı Sürdüreceğiz - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Mücadelemizi ve Kararlılığımızı Sürdüreceğiz

  Kırıkkaleli hemşerimiz Mamak Belediyesi Grup Başkan Vekili Esra Aksoy, 8 Mart Dünya kadınlar günü münasebetiyle açıklamada bulundu. Aksoy, " 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanan uluslararası bir gündür. Temelinde Kadınların İnsan Hakları siyasi, sosyal bilincinin geliştirilerek ekonomik siyasi sosyal farkındalıklarının artması hedeflenmektedir.'' dedi.

  Haberin Detayı
 • Yaşam
  Kadınlarımız, Huzurlu Toplumun Temel Taşlarıdır - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kadınlarımız, Huzurlu Toplumun Temel Taşlarıdır

  Vali Yunus Sezer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı. Vali Sezer, mesajında şu ifadelere yer verdi. “ Sevgiyi, fedakârlığı, merhameti ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır.''dedi.

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu