Yaşam

Mücadelemizi ve Kararlılığımızı Sürdüreceğiz

Kırıkkaleli hemşehrimiz Mamak Belediyesi Grup Başkan Vekili Esra Aksoy,8 Mart Dünya kadınlar günü münasebetiyle açıklamada bulundu. Aksoy, " 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanan uluslararası bir gündür. Temelinde Kadınların İnsan Hakları siyasi, sosyal bilincinin geliştirilerek ekonomik siyasi sosyal farkındalıklarının artması hedeflenmektedir.''dedi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkaleli hemşerimiz Mamak Belediyesi Grup Başkan Vekili Esra Aksoy, 8 Mart Dünya kadınlar günü münasebetiyle açıklamada bulundu. Aksoy, ” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanan uluslararası bir gündür. Temelinde Kadınların İnsan Hakları siyasi, sosyal bilincinin geliştirilerek ekonomik siyasi sosyal farkındalıklarının artması hedeflenmektedir.” dedi.

HER GEÇEN GÜN AİLEMİZ DAHA DA BÜYÜYECEK

 

Aksoy, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk pek çok batılı ülkede olmayan hakları Türk Kadınına armağan etmiştir. Bu vesile ile kurucu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Genel Başkanımız, Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ayrımcılık, şiddet, hak gasbı, eğitim, iş gibi pek çok alanda biz kadınların karşı karşıya kaldığı sorunların çözümünde hukuki ve idari düzenlemeler ve reformlar için olağanüstü mücadele vermiş hayatın her alanında olduğu gibi özellikle siyasette bizleri cesaretlendirerek, pozitif ayrımcılığı her daim hissettirmiştir. Bir Kadın siyasetçi olarak toplumumuzda Kadının hak ettiği yeri alması için mücadelesine şahit olduğumuz Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile omuz omuza yol yürümekten onur duyuyor ve şükranlarımı sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 5 milyon 300 bin kadın üyemizle AK neferler olarak mücadelemizi alanlarımızda sürdürüyor ve sürdürmeye devam edeceğiz. Bizler inanıyoruz ki dertleştikçe, paylaştıkça her geçen gün ailemiz daha da büyüyecek. ”

BİZ KADINLAR BÜYÜK BİR MİRASIN BU TOPRAKLARDA TAŞIYICILARIYIZ

 

“Şerife Bacıların, Nene Hatunların, Kara Fatmaların torunlarıyız. Biliyoruz ki toplumumuzda kadın en eski Türk tarihinden itibaren baştacı edilmiştir. Bu değerleri nesilden nesile aktarmak hepimizin sorumluluğundadır. Bizleri en çok sarsan Kadına Şiddet haberlerinin toplumumuzda asla normalleştirilmesine izin vermeyerek duyarlılık ve hassasiyetle toplumumuzu bilinçlendirerek mücadelemizi ve kararlılığımızı sürdüreceğiz. Biliyoruz ki en çok ihtiyaç duyduğumuz merhamet, vicdan ve empati. Ben öncelikle yürekleri kocaman Şehit annelerimizin, onurlu mücadeleleri ile dimdik duran Diyarbakır annelerimizin ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyorum.”dedi.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x