Karakeçili

 • Karakeçili
  Karakeçili’de Kariyer Günleri Gerçekleştirildi

  Karakeçili’de Kariyer Günleri Gerçekleştirildi

  Karakeçili’de kariyer günleri projesi kapsamında İlçe Müftüsü Muhammed Key mesleği hakkında bilgiler verdi.

  Haberin Detayı
 • Siyaset
  Önal, Kırıkkale’de Gidilmedik Köy, Gezilmedik Mahalle, Dokunulmadık Kimse Bırakmıyor - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Önal, Kırıkkale’de Gidilmedik Köy, Gezilmedik Mahalle, Dokunulmadık Kimse Bırakmıyor

  CHP Kırıkkale Milletvekili Adayı Ahmet Önal, Kırıkkale'de gezilmedik sokak bırakmayarak vatandaşlardan 14 Mayıs Genel Seçimi için destek istiyor.

  Haberin Detayı
 • Karakeçili
  - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Amca Oğullarının Kavgası Kanlı Bitti

  Karakeçili’de amca çocukları arasında yaşanan arazi kavgası sonucu bir kişi öldü. SİLAHLA VURDU Karakeçili’de arazi kavgası cinayetle sonuçlandı. Edinilen bilgilere göre; tarladan hayvanların geçmesi nedeniyle amcaoğullları arasında önce sopalı kavga çıktı. İki kardeş olan Sefa K.(35) ve Serkan K. (23) ile amcasının oğlu S.K.(20) arasında çıkan kavganın büyümesi üzerine silahla Hacılar Cezaevinde gardiyan olan Sefa K.’yi öldürürken, Serkan K.’yı ağır yaralandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  Haberin Detayı
 • Karakeçili
  Sülübük Köyünde 100 Koyun Telef Oldu - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Sülübük Köyünde 100 Koyun Telef Oldu

  Sülübük Köyü’nde , “çiçek” hastalığına yakalanan 100’ün üzerinde küçükbaş hayvan telef olurken, hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla küçükbaş hayvanlar 10 gün süreyle ağıllardan çıkartılmayacak. ÇİÇEK HASTALIĞI  Karakeçili ilçesine bağlı Sulubük köyünde bir yetiştiricinin 100’ün üzerindeki küçükbaş hayvanı, “çiçek” hastalığından dolayı telef oldu. Karakeçili Kaymakamlığınca yapılan açıklamada, ilçeye bağlı köy ve mahallelerde hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla küçükbaş hayvanların 10 gün süreyle ahır ve sallarda tutulması kararının alındığıbildirildi.  Sulubük köyü muhtarı Doğan Mirza’da hayvanların kireçlenerek itlaf edildiğini, ilk defa böyle bir durumla karşılaştıklarını söyledi.

  Haberin Detayı
 • Karakeçili
  Karakeçili’de Şenlik Hazırlığı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Karakeçili’de Şenlik Hazırlığı

  Karakeçili ilçesinde 16-17 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 28. Karakeçili Uluslararası Kültür Şenliği hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. İSTİŞARENİN SAĞLANDIĞINI DİLE GETİRDİ Belediyenin konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Kaymakam Ali Can Uludağ, Belediye Başkanı Veysel Aydemir, İl Genel Meclis Üyeleri, muhtarlar, dernek başkanları ve ilgililer katıldı.Uludağ, toplantıda yaptığı konuşmada, şenliklerin birleşmeyi ve bütünleşmeyi sağladığını belirterek, yöresel etkinliklerle geleneklerin yaşatılmış olmasının önemli olduğunu söyledi.Aydemir de hazırlıkların son aşamaya geldiğini, bütün kurumlarla ve derneklerle istişarenin sağlandığını dile getirdi.

  Haberin Detayı
 • Genel
  Kırıkkale’de 3 ilçeye yüzme havuzu yapıldı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kırıkkale’de 3 ilçeye yüzme havuzu yapıldı

  Gençlik ve Spor Bakanlığının “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi” kapsamında, Kırıkkale’nin Bahşılı, Karakeçili ve Keskin ilçelerine portatif havuz yapıldı. KATKI SAĞLANMASI HEDEFLENİYOR Valilikten yapılan açıklamaya göre, havuzlarda incelemelerde bulunan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş’ten bilgi aldı.Havuzlarda bulunan çocuklarla yakından ilgilenen Tekbıyıkoğlu, çocuk ve gençlerin spor tesislerini yakından görüp, erken yaşta spora başlamaları için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.Vali Tekbıyıkoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce yürütülen yüzme kurslarında, uzman antrenörler eşliğinde çocukların hem yüzmeyi öğreneceğini hem de eğlenceli vakit geçireceklerini aktararak, “Yaz dönemlerinde yüzme sporuna erişim kolaylığı sağlamak amacıyla kurulan portatif yüzme havuzlarında çocukların bağımlılık ve…

  Haberin Detayı
 • Karakeçili
  Yüzme bilmeyen kalmayacak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Yüzme bilmeyen kalmayacak

  Karakeçili İlçesi spor sahası yanına ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ Projesi kapsamında yüzme havuzu inşaatı başladı. ÇOCUKLARIMIZ TEHLİKEDEN KORUNACAK Karakeçili Belediye Başkanı Veysel Aydemir, “‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ Projesi kapsamında yüzme havuzu inşaatı başladı. İnşallah önümüzdeki aylarda inşaat tamamlanacak. Gençlerimiz ve çocuklarımız yüzmek için ilçeye yakın Kızılırmak Nehri’ne gidiyorlardı. Buda istenmeyen sonuçlar meydana getirebilir. Bu havuz sayesinde çocuklarımız rahatlıkla yüzmeyi öğrenecekler ve korkulan olmayacak.”dedi. , Aydemir, “Su İnsan için başlı başına muhteşem bir araçtır. Su, kişiye sakinlik verir ve vücut ağrılarını hafifletir. Suyun egzersiz ile birleşmesi ise muhteşem bir kombinasyondur. Suda yapılabilecek sporların başında ise yüzme sporu gelmektedir. Yüzme, kasları aktif bir şekilde…

  Haberin Detayı
 • Karakeçili
  Değerlerine Sahip Çıktılar - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Değerlerine Sahip Çıktılar

  Kırıkkale’nin Türkmen ve Yörük şehri Karakeçili ilçesinde manevi değeri olan ve defineciler tarafından talan edilen ve bakımsız olan Adsız Dede Türbesi aslına uygun onarılarak vatandaşların hizmetine yeniden sundular. ASLINA UYGUN YAPTIRILDI Kırıkkale Valiliği, Karakeçili Belediyesi ve İl Özel İdaresi tarafından birlikte gerçekleştirilen tadilatta mezar taşları Ahlattan getirildi ve Selçuklu mimarisine uygun olarak yapıldı. Karakeçili ilçesinde Akkoşan Mevkii’nde bulunan Evliya olan Adsız Dede, Haydar Sultan, Halil Dede, Hasan Dede ve Şaban Dede ile akraba olduğu söyleniyor. Mezarın yapımında desteklerini esirgemeyen Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğluve İL Özel İdareye teşekkür eden Karakeçili Belediye Başkanı Veysel Aydemir,”Adsız Dede bizim ve halkımız için çok önemli…

  Haberin Detayı
 • Siyaset
  İYİ Parti İlçelerde Seçime Hazır - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  İYİ Parti İlçelerde Seçime Hazır

  İyi Parti Kırıkkale Teşkilatı’nın ilçelere yönelik ziyaretleri sürüyor. İl Teşkilat Başkanı Arap Osman Baran yönetimindeki ekip ziyaretlerine devam etti.

  Haberin Detayı
 • Karakeçili
  Karakeçili’de Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Girenler Belirlendi - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Karakeçili’de Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Girenler Belirlendi

  Karakeçili Geneli Ortaokul ve Lise Öğrencileri Arasında "Mehmet Akif ve Vatan Sevgisi" Konulu kompozisyon yarışması düzenlendi.

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu