kırıkkale sanayi

 • Ekonomi
  KTSO Üye Ziyaretlerine Devam Ediyor - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  KTSO Üye Ziyaretlerine Devam Ediyor

  Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından üye memnuniyetini artırmak, sorun ve talepleri yerinde öğrenmek ve üye ilişkilerini güçlendirmek adına yapılan ziyaretler devam ediyor.

  Haberin Detayı
 • Ekonomi
  Şirket Tamam Sıra Arsa Tahsisinde - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Şirket Tamam Sıra Arsa Tahsisinde

  Kırıkkalelilerin de ortak olabileceği şirket Silah OSB’de savunma sanayi alanında yatırım yapacak. Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasının 2020 yılı ilk meclis toplantısı Derya Alabalık Restoranda gerçekleşti. Toplantıda Silah İhtisas OSB’de kurulan şirket ile ilgili meclis üyelerine bilgi verildi. Şirketin resmin kurulduğuna vurgu yapan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, bakanlık onayını beklediklerini, sıranın arsa tahsisinde olduğunu söyledi. OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Ocak ayı Meclis Toplantısı Ömer Akçelik Başkanlığı’nda Derya Alabalık Restoranda gerçekleştirildi. Aralık ayı mizanı ve bütçe gelir-gider raporunun görüşüldüğü toplantıda 2019 yılı kesin mizanı, bilançosu ve gelir gider tabloları da görüşüldü. Toplantıda ayrıca oda…

  Haberin Detayı
 • Teknoloji
  Vali Yunus Sezer AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Vali Yunus Sezer AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı

  Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, 27.11.2018 tarihinde,“Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi” konulu gündem maddesiyle ve yerel paydaşların katılımıyla Nevşehir ili Avanos İlçesi’nde gerçekleştirildi.

  Haberin Detayı
 • Ekonomi
  Hurdalar silaha dönüşüyor - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Hurdalar silaha dönüşüyor

  Kırıkkale’de kamu kurum ve kuruluşlardan toplanan hurdalar, Makine Kimya Endüstrisine (MKE) ait fabrikalarında ham madde olarak değerlendiriliyor.

  Haberin Detayı
 • Gündem
  Kırıkkale’nin sağlığı bozuk(2) - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kırıkkale’nin sağlığı bozuk(2)

  (Dünden Devam) Allah için şu memlekete sahip çıkın artık! Gelen gideni aratıyor. Memleketin her yeri bozuk… *** Yolumuz bozuk. Suyumuz bozuk. Sanayimiz bozuk. Ulaşım bozuk. Altyapı bozuk. Üniversitemiz bozuk. Havamız bozuk. *** Tarım bitti. MKE tükendi. TÜPRAŞ özelleşti. Kırıkkalespor fosilleşti. Hastaneler kirlendi. Eğitim geriledi. Emekli tükendi. *** Fakir gırtlakta, zengin bankada… Boşanmalar çoğaldı, işsiz de arttı. Fabrika yok, çalışma yok. Nerede bizim iş adamlarımız, nerede yatırımcılarımız? Nerede bizim yüksek yerdeki adamlarımız? *** Kısacası Kırıkkale’nin tümüyle sağlığı bozuk… Bize çözüm üreten bürokrat lazım. O yüzden seçilecek vekillerin sorunlara çözümü yoksa, elinde projesi de yoksa Allah onun seçilmesini nasip etmesin. Âmin…  …

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu