Kırıkkale

 • Manşet

  Bir elinizde zülfikar, bir elinizde kalem bulunsun

  Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Kırıkkale’ye geldi. Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Akpınar ve ülkücü gençlerle bir araya gelen Yıldırım, “Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi’nin nasihati, “Evlatlarım; bir elinizde Zülfikar, bir elinizde kalem bulunsun” dedi. YAPILAN VE YAPILACAK ÇALIŞMALAR ANLATILDI Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, beraberinde bir grup heyetle birlikte Kırıkkale’ye gelerek, geçtiğimiz aylar içerisinde göreve adanan Oğuzhan Akpınar ve yönetimine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette birlik ve beraberlik sergilenirken aynı zamanda, yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında da bilgiler verildi. Gençlerle sohbet eden Yıldırım, Devlet Bahçeli’nin nasihatini gençlere…

  Haberin Detayı
 • Manşet

  Ankara Yol-İş’de Ali Tuncel İle Devam

  Dünyanın en büyük sendikası olan Türk Metal Sendikasının kurulduğu yer olan Kırıkkale’nin sendikacılıktaki başarıları Yol İş Sendikasında da devam ediyor. Futbolcu Brezilya’dan, Sendikacı Kırıkkale’den çıkar, sözünün öznesi olan Kırıkkale sendikacılıktaki başarılarıyla göz dolduruyor. Türk Metal Sendikasının kurulduğu topraklar olan Kırıkkale; Mustafa Özbek, Pevrül Kavlak gibi iki önemli genel başkanı çıkartmasının yanı sıra, Türk Metal’de ve diğer sendikalarda da başarılı sendikacılarıyla dikkat çekiyor. Son olarak Yol İş Sendikası Ankara 2. Bölge Başkanlığına tekrar seçin Ali Tuncel, sendikacılıkta Kırıkkale’nin göğsünü kabarttı. Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Bolu ve Düzce İllerinden sorumlu olan Ankara 2. Bölge Başkanlığı seçimi geçtiğimiz Cuma günü yapıldı. Bölge illerinde ki…

  Haberin Detayı
 • Manşet

  Güvercin Tutkunları Buluştu

  Taklacı Oyun Kuşu Hobisi Sevenler Derneği tarafından düzenlenen İç Anadolu Şampiyonlar turnuvası kupa töreni ve dereceye girenlere kupa ve plaket töreni Kırıkkale Öğretmenevinde gerçekleştirildi. BİRLİKTELİK SAĞLADIK Kırıkkale Öğretmenevinde gerçekleştirilen programı MHP İl Başkanı Murat Abalı’da katılarak, derneğe destek verdi. Taklacı Oyun Kuşu Hobisi Sevenler Derneği Başkanı İhsan Seyfi, programda yaptığı açıklamada “Türkiye’de ve özellikle de Kırıkkale’de yetiştirilen, yarışmaları yapılan Güvercinler ile ilgili olarak gençlere kuş sporunu tanıtmak öğretmek ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak üzere her hangi bir mali değer taşımayan çalışmalar yapmaktayız. Bu amaçla oyun kuşu hobisi sevenler derneği olarak yarışmalar düzenledik. Bunun sonucu olarak dereceye giren yarışmacılara ödüllerini vermek…

  Haberin Detayı
 • Manşet

  Hibe Sözleşmesi İmzalandı

  Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Kırıkkale’de uzman eller projesi desteğine başvuran hak sahipleri ile Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz hibe sözleşmesi imzaladı. HİBE DESTEĞİ VERİLDİĞİNİ İFADE ETTİ  l Müdürü Sırrı Yılmaz, Uzman Eller Projesi ile üniversitelerin; tarım, hayvancılık bölümlerinden mezun genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak, tarım ve hayvancılık sektöründe girişimciliği destekleyerek uzman ve eğitimli kişiler tarafından yapılmasını teşvik edilmesinin amaçlandığını belirtti. Bu kapsamda uzman eller projesi ile uzman ve eğitimli kişilere 100.000 (yüz bin ) TL’ ye kadar hibe desteği verildiğini ifade etti.

  Haberin Detayı
 • Genel
  Kırıkkale'de yetim çocuklara iftar

  Kırıkkale’de yetim çocuklara iftar

  Sivas, Niğde, Kayseri, Kırıkkale ve Nevşehir'de, Dünya Yetimler Günü dolayısıyla yetim çocuklar için iftar programı düzenlendi.

  Haberin Detayı
 • Siyaset
  Önal, Koordinatör Oldu

  Önal, Koordinatör Oldu

  CHP’de 12 ilin katılımıyla parti genel merkezinde düzenlenen toplantıyla CHP İç Anadolu Masası kuruldu. İç Anadolu Masası’nın koordinatörlüğüne Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal getirildi. 12 İLDEN OLUŞUYOR CHP’nin milletvekili çıkaramadığı veya düşük oy aldığı bölgelerde örgüt kapasitesini artırmak için çalışmalarını sürdüren Doğu ve Karadeniz masalarının ardından İç Anadolu Masası kurulmuş oldu. İç Anadolu Masası; Aksaray, Çankırı, Çorum, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat’ta çalışmalarını sürdürecek.masanın koordinatörlüğünü CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal yürütecek. OYLARIMIZI ARTTIRACAĞIZ CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimi’nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, kendi  başkanlığında kurulan masayla alakalı düzenlenen toplantıda, “CHP olarak toplumun…

  Haberin Detayı
 • Sulakyurt
  Geçen yılın 2 katı beton yol yapımını hedefliyoruz

  Geçen yılın 2 katı beton yol yapımını hedefliyoruz

  Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, beton yol çalışmalarının tüm hızı ile devam ettiğini söyledi. Vali Tekbıyıkoğlu, Geçen sene yaptığımız beton yolun 2 katı beton yol yapımı hedefliyoruz’ dedi. Sulakyurt ilçesine bağlı Hamzalı köyünde yatırımları inceleyen Vali Tekbıyıkoğlu ayrıca vatandaşların sorunlarını da dinledi.

  Haberin Detayı
 • Bahşili
  Kuraklıktan Etkilenen Çiftçiler Çörek Otuna Yöneldi

  Kuraklıktan Etkilenen Çiftçiler Çörek Otuna Yöneldi

  Kırıkkaleli çiftçiler geçen yıl kuraklığa bağlı olarak nohutta yaşanan verim kaybı nedeniyle çörek otuna yöneldi.İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, Kırıkkale'nin mevcut 300 bin hektar tarım alanının yaklaşık yüzde 70'inde hububat ekildiğini belirtti.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  mke

  Dönmek İçin Arayan Çok Ama !!!

  MKE'nin özerkleşmesinin ardından Kırıkkale'den ayrılan yüzlerce çalışan tekrar tezgahlarının başına dönmek için mücadele veriyor. Ancak özerkleşme döneminde çalışanların başka illere gitmemesini isteyen MKE, bu defa dönmek isteyenlere karşı taviz vermeyerek geri dönüş kapılarını kapattı.

  Haberin Detayı
 • Spor
  Daha Büyük Başarılara İmza Atacağız

  Daha Büyük Başarılara İmza Atacağız

  KYK İller arası müsabakalarda kupa ve madalya alarak Kırıkkale'ye dönen sporcular Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp'i ziyaret ettiler.

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu