Tarım ve Orman Bakanlığı

 • Karakeçili
  Karakeçili'de B - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Karakeçili’de Bayburt’un deresinde sona doğru

  Karakeçili ilçesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından bir süre önce başlatılan dere ıslah çalışmasında sona yaklaşıldı. ÇALIŞMADA SONA YAKLAŞILIYOR Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.Karakeçili ilçesinde meydana gelebilecek olası taşkın zararlarından vatandaşın mal ve can güvenliğini korumak için başlatılan Bayburtun Deresi Islahı Projesinde adım adım sona yaklaşılıyor.

  Haberin Detayı
 • Ekonomi
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Tarım ve Orman Bakanlığı 7 bin 158 personel alacak

  2024 yılı girmeden bakanlıklar yeni yılda alınacak personel sayıları konusunda açıklamaya başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı 2024 yılı içerisinde 7 bin 158 yeni personel alacağını duyurdu. MERKEZ VE TAŞRA TEŞKİLATLARINA Tarım ve Orman Bakanlığı 2024 yılı içerisinde merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 7 bin 158 personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Konuyla ilgili kendisine ait sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumuklu, “Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 7 bin 158 personel alımı gerçekleştireceğiz. Bakanlık olarak büyük ve güçlü bir aileyiz. Bakanlığımızın her bir ferdiyle birlikte tarım, orman, su alanlarında üretici ve vatandaş odaklı…

  Haberin Detayı
 • Ekonomi
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kırıkkaleli çiftçiler dikkat!

  Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de bulunan çiftçileri yakından ilgilendiren Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) 2024 başvuruları için son gün yaklaşıyor. Desteklerden faydalanmak isteyen çiftçilerin İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri ve e-devlet üzerinden yapmaları gerekiyor. BAŞVURU TARİHİNİ KAÇIRMAYIN Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2002 yılında uygulamaya konulan Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) 2024 başvuruları için son gün yaklaşıyor. Üreticilerin, bakanlığın tarımsal desteklemelerinden faydalanabilmesi için 2024 üretim yılı ÇKS başvurularını ilçe müdürlükleri ve e-devlet üzerinden 2 Ocak 2024 tarihine kadar yaptırmaları gerekiyor. Yönetmeliğe göre 1 Eylül’de başlayan 2024 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları 2 Ocak 2024’ te sona erecek. Bitkisel üretim…

  Haberin Detayı
 • Genel
  kirikkale-il-tarim-ve-orman-muduru-fatih-ates,-mayi-tuz-madencilik-isletmesini-ziyaret-etti

  İl müdürü Fatih Ateş, Mayi tuzu ziyaret etti

  İl Müdürü Ateş, işletme sahibi Oktay Gözüyukarı ile bir araya gelerek tuz üretim tesisini inceledi ve Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan desteklere ilişkin bilgiler aldı. Tuz Üretim Tesisi Gezildi: Ziyaret kapsamında Mayi Tuz Madencilik İşletmesi'nin tuz üretim tesisini gezen İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Ateş, işletme sahibi Oktay Gözüyukarı'dan tuz üretimi hakkında detaylı

  Haberin Detayı
 • Delice
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  HAYVANLARA KÜPE TAKILIP ŞAP AŞISI YAPILDI

  Türkiye’nin hayvan hastalıklarıyla mücadelesi kapsamında Kırıkkale’nin Delice ilçesinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, aşısız ve kayıtsız hayvanın kalmaması için çalışma başlattı. Bu kapsamda hayvanlara şap hastalığına karşı aşı yapıldı ve küpe takıldı. HABER: YAKUP ÖZCAN Delice İlçe Müdürlüğü bünyesindeki veteriner hekimler tarafından İthal olarak getirilen büyükbaş hayvanlarda aşılama ve küpeleme çalışmaları devam ediyor. İthal edilen büyükbaş hayvanların halk sağlığını olumsuz etkilemeleri için gerçekleştirilen denetim ve kontrollerde, aşı yapılarak küpe takılıyor. Bu kapsamda Delice’de ithal büyükbaş hayvanları denetim altına alan Delice Tarım orman müdürlüğü Veteriner hekimleri, büyükbaş hayvan besicilerinin hayvanlarını aşıladı ve küpe taktı. İlçede sık kontrollere çıkan ve büyükbaş…

  Haberin Detayı
 • Tarım
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  SÜRVEY ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELENDİ

  Tarım Orman Bakanlığının Bitki koruma uygulama projesi kapsamında Kırıkkale Orman işletme müdürlüğü ekipleri sahaya indi. Tarım il müdürlüğü ekipleri 8 ilçede ekili alanları kontrol ederek sürveyleri inceledi. HABER: YELİZ ERDEM Tarım Ve Orman Bakanlığı Bitki koruma uygulama projesi kapsamında 8 ilçedeki ekili alanlar için sahaya indi. Kırıkkale il Tarım Orman Müdürlüğü ile Bahşılı İlçe Tarım müdürlüğü teknik ekiplerince ilçelerdeki ekili alanlarda buğday ve arpaların sürveylerini inceleyerek çıkış kontrolleri yapıldı. Üreticiler bu konuda bilgilendirildi.

  Haberin Detayı
 • Tarım
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  %50 HİBE DESTEĞİYLE TESİS KURDULAR

  Tarım ve Orman Bakanlığı 2023 yılı %50 hibe destek programına başvuran Sadık Bildik ve Harun Erdal Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında hibeden yaralandı. HABER: YELİZ ERDEM Kırıkkale İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Projesi kapsamında 2023 yılında %50 hibe desteğiyle kurulan Sadık Bildik’e ait “Tohum Eleme Tesisi” ve Harun Erdal’a ait Ayçekirdeği Eleme, Paketleme ve Depolama Tesisi kurulumu tamamlandı.

  Haberin Detayı
 • Yaşam
  Binalarda Yüzde 25 Su Tasarrufu - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Binalarda Yüzde 25 Su Tasarrufu

  Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, "su verimliliği seferberliği" kapsamında binalarda yüzde 25 su tasarrufu sağlanması hedefiyle hazırlanan "Binalarda Su Verimliliği Hedefi ve Uygulama Kılavuzu"nu yayımladı.

  Haberin Detayı
 • Tarım
  Kuraklığa Dayanıklı Çeşitlerin Ekimi Yaygınlaştırılıyor - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kuraklığa Dayanıklı Çeşitlerin Ekimi Yaygınlaştırılıyor

  Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) enstitülerince iklim değişikliğine dayanıklı ve yüksek verimli tohum çeşitlerinin ıslah çalışmaları sürdürülürken, tescil edilmiş türlerin ekiminin yaygınlaştırılması sağlanıyor.

  Haberin Detayı
 • Yaşam
  Sokak Hayvanlarına 120 Milyon Lira Destek - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Sokak Hayvanlarına 120 Milyon Lira Destek

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2009-2022 yıllarında hayvan bakımevi yapımı maksadıyla 61 ilde 92 yerel yönetime 79 milyon 939 bin 134 lira destek sağlandı.

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu