Türk Metal Sendikası

 • Yahşihan
  Genç MKE'li Yahşihan'da vefat etti - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  MKE çalışanı Yahşihan’da vefat etti

  Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şubesi , iş yeri temsilciliğinden yapılan açıklamada MKE Mühimmat Fabrikası Mermi Üretim Müdürlüğünde çalışan Mustafa Enes Sümengen vefat etti. 26 yaşındaki Enes Sümengen Yahşihan'da ki evinde aniden geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldı. Cenazesi 4.Aralık 2023 Pazartesi öğlen namazına müteakip Yenişehir Ulu Camiinden kaldırılacak. Gönüllerde ki Kırıkkale Üstadları

  Haberin Detayı
 • Ekonomi
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  TÜRK METAL- MESS DÖRDÜNCÜ TOPLANTISI YAPILDI

  Kırıkkale’de de bulunan üye işçilerin yakından takip ettiği Türk Metal Sendikası – MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi müzakerelerinin dördüncü toplantısı MESS Merkez Ofisinde yapıldı. HABER: TAHİR ERDEM ANLAŞMA SAĞLANAMAMIŞTIR Türk Metal Sendikası – MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi müzakereleri devam ediyor. Yapılan son toplantıda 14 madde ele alınırken, yapılan müzakerelerde bu maddelerden 5’i sendikanın teklif ettiği haliyle kabul edildi. Görüşmeler sonunda Fazla Çalışmalar, İşe Alınma, Toplu İşçi Çıkarma, Teşkilatlanma ve MİDS Sisteminin yenilenmesi için çalışma yapılması maddeleri kabul edildi. Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Türk Metal Sendikası “Yapılan görüşmelerde MESS tarafından gerek tekliflerimizin kabul edilmemesi, gerekse kazanılmış haklarımızın kaybolmasına yönelik karşı…

  Haberin Detayı
 • Genel
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  MESS ile müzakerelerde ikinci oturum tamamlandı

  Türk Metal – MESS Grup Toplu İş Sözleşmeleri müzakerelerinin ikinci toplantısı bugün (10 Ekim 2023 Salı günü) İstanbul’da MESS Merkez Ofisinde yapıldı. Müzakerelerde 17 madde üzerinde daha anlaşma sağlandı. KAYNAK: TÜRK METAL SENDİKASI Toplantıda, geçtiğimiz hafta MESS ile üzerinde mutabakata varılan brüt 4.750.- TL avans maddesi de bu toplantıda tutanak altına alındı. Bir sonraki toplantının 25 Ekim 2023 tarihinde saat 10.30’da aynı yerde yapılmasına karar verildi.

  Haberin Detayı
 • Genel
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Türk Metal Sendikası’nın İstanbul Kız Öğrenci Yurdu Hizmete Girdi

  Hayata geçirdiği projelerle birlikte üyelerinin aileleriyle birlikte yaşamını kolaylaştırmayı amaçlayan Türk Metal Sendikası, üye çocuklarının barınma sorunu giderebilmek adına çalışmalarına devam ediyor. HABER: TÜRK METAL SENDİKASI Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın, “Geleceğimizin umutları olan çocuklarımız için çalışıyoruz. Onların iyi bir eğitim alması, eğitim hayatlarında sorunlarının olmaması için projeler hazırlıyoruz. Çocuklarımız artık nerede kalacağım derdinden kurtulacak, Türk Metal ailesinin güvencesinde olacak” ifadeleriyle müjdelediği öğrenci yurtlarının ikincisi, 2023-2024 Eğitim-Öğretim döneminde İstanbul’da hizmete girdi. Türk Metal üyesi metal işçilerinin İstanbul’da eğitim hayatını devam ettiren kız çocuklarına, güvenli ve kaliteli bir hizmet verecek şekilde planlanan Büyük Anadolu İstanbul Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci…

  Haberin Detayı
 • Gündem
  Kavlak Güven Tazeledi - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kavlak Güven Tazeledi

  Kırıkkale’de kurulan ve şuanda dünyanın dört bir tarafından binlerce üyeye ulaşan metal iş kolunda Türkiye’nin en büyük sendikası olan Türk Metal Sendikasının 17. Olağan genel kurulu yapıldı.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Başkanlar Kurulu Ankara’da Toplandı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Başkanlar Kurulu Ankara’da Toplandı

  Türk Metal Sendikası Başkanlar Kurulu Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın başkanlığında Ankara’da toplandı.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  MKE İşçisine Hayırlı Olsun - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  MKE İşçisine Hayırlı Olsun

  MKE A. Ş Yönetimi ile Türk Metal Sendikası arasında yürütülen müzakereler sonucu MKE A.Ş çalışanlarına ödenmesi planlanan 225 saatlik ikramiye ödemesi hesaplara geçtiğini Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Murat Demirbaş duyurdu. TEŞEKKÜR EDERİZ  Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Murat Demirbaş, çalışanların ücretlerini güle güle harcamasını istedi. Demirbaş, ” MKE emekçisi kardeşlerimize hayırlı olsun güle güle harcamanız dileğiyle bu hakkın kazanılmasını sağlayan başta Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak olmak üzere , Genel Merkez Yönetimimiz, Kırıkkale Şube Yönetimimiz ve emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ederiz.”dedi.

  Haberin Detayı
 • Genel
  El Sıkmayı, Kucaklaşmayı Bildiğimiz Gibi, Mücadele Etmeyide,Kavga Etmeyide İyi Biliriz - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  El Sıkmayı, Kucaklaşmayı Bildiğimiz Gibi, Mücadele Etmeyide,Kavga Etmeyide İyi Biliriz

  Türk Metal Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasında başlayacak Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri öncesi, Toplu İş Sözleşmesi Taslak Çalıştayı yapıldı. Anadolu Hotels Esenboğa Thermal’de düzenlenen çalıştaya MESS’e bağlı işyerlerinde görev alan 600’e yakın işyeri sendika temsilci katıldı.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Başkanlar Kurulu Ankara’da Toplandı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Başkanlar Kurulu Ankara’da Toplandı

  Türk Metal Sendikası Başkanlar Kurulu, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın başkanlığında Genel Merkez Binasında toplandı.

  Haberin Detayı
 • Eğitim
  Türk Metal Ve Asrın Koleji Arasında Protokol İzmlandı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Türk Metal Ve Asrın Koleji Arasında Protokol İzmlandı

  Asrın Koleji ile Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şubesi arasında imzalanan protokol anlaşması ile MKE çalışanlarına Asrın Koleji Ana Okulu, İlkokul ve Orta Okul kayıtlarında geçerli %20 indirim sağlandı.

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu