EğitimManşet

Gününüz Kutlu Olsun

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun, Eğitim camiasının bugün karşı karşıya bulunduğu en büyük sorunlardan birinin de ataması yapılmayan öğretmenler konusu olduğunu belirtti.

GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında tüm eğitim camiasının öğretmenler gününü kutlayan İl Başkanı Vurgun, “Öğretmenlerimizin karşı karşıya bulundukları zorluklara rağmen ortaya koydukları gayret ve fedakarlık her türlü takdirin üzerindedir”

GENÇLİĞİNE SAHİP OLAN GELECEĞİNDEN EMİN OLUR
Türkiye’nin en büyük zenginliğinin genç nüfus olduğunu hatırlatan Vurgun, “Bir ülkenin en büyük gücü, imanlı inançlı evlatlarıdır. Gençliğine sahip olan geleceğinden emin olur. Çağın fen ve teknolojik bilimleriyle teçhiz edilmiş, ahlak ve maneviyat sahibi gençler, Yeniden Büyük Türkiye’nin inşasında en değerli servetimiz olacaktır”

ÖĞRETMENLERİMİZDEN FAZLA ÜCRET ALINIYOR
Altın nesil yetiştirme gibi ulvi bir görevin sorumluluğunu omuzlarında taşımalarına rağmen öğretmenlerin, uygun çalışma şartlarından ve maddi imkandan yoksun olduğunu vurgulayan Vurgun ; “Maalesef öğretmenlerimiz ciddi sorunlarla boğuşmaktadır. Türkiye, OECD ülkeleri arasında öğretmenine en düşük maaşı veren ülkelerden biridir. Avrupa ülkelerindeki bir öğretmen özlük hakları bakımından, bizim öğretmenlerimizden 3- 4 kat daha fazla ücret almaktadır. Öğretmenlere uygun çalışma şartlarını hazırlayamayan, hak ettikleri maddi imkânı sağlayamayan bir sistemden, kaliteli eğitim beklemek hayaldir”

ÜLKEMİZDE ÇOK CİDDİ BİR ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR
Eğitim camiasının bugün karşı karşıya bulunduğu en büyük sorunlardan birinin de ataması yapılmayan öğretmenler konusu olduğunu belirten Vurgun, “Ülkemizde çok ciddi bir öğretmen açığı var. Bu açık en kısa zamanda kapatılmalıdır. Hem öğrencilerimize hem de atanamayan öğretmenlerimize yıllardır yaşatılan bu mağduriyet derhal giderilmelidir. Çünkü Eğitim bir ülkenin en önemli ve en öncelikli meselesidir. Tüm olumsuzluklara rağmen Öğretmenlerimizin gelecek nesilleri yetiştirme konusunda gösterdikleri fedakârlık ve çaba her türlü takdirin üzerindedir. Kendilerine bu vesileyle bir kez daha şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiasının 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyorum” diyerek mesajını tamamladı.

 

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x