Keskin

Hacı Taşan Kabri Başında Anıldı

Keskinli halk ozanı Hacı Taşan vefatının 40. yıldönümünde ilçe mezarlığında bulunan kabri başında yapılan programla anıldı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Keskinli halk ozanı Hacı Taşan vefatının 40. yıldönümünde ilçe mezarlığında bulunan kabri başında yapılan programla anıldı.

 

YÖNETİCİLER KATILDI

Program ilk olarak Hacı Taşan’ın kabrine karanfil bırakılması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Hacı Taşan’ın adının yaşatıldığı taş mektep ziyaret edildi. Programda Kırıkkale Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, ilçe Kaymakamı Tunahan Çil, Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım, Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Onur Kızılkaya, diğer yetkililer ve Taşan aile fertleri ile sevenleri katıldı. Diğer taraftan Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak “Allı turnam bizim ele varırsan, Şeker söyle, kaymak söyle, bal söyle (Hacı Taşan), Değerli halk ozanımız Hacı Taşan’ı vefat yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x