Sağlık

HASTANE AFET VE ACİL DURUM PLANI YAPILDI

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi, Acil durum ve afetlere hazırlıklı olabilmek amacıyla, Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Hazırlama Komisyonu Toplantısı, Hastane yöneticileri ve üyelerin katılımlarıyla yapıldı.

HABER: TAHİR ERDEM

HASTANE AFET VE ACİL DURUM PLANI YAPILDI - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
HASTANE AFET VE ACİL DURUM PLANI YAPILDI – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

HAZIRLIKLI OLMAK GEREKİR

Yüksek İhtisas Hastanesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda sunum yapılarak planlama hakkında detaylı bilgiler verildi. Yapılan açıklamada “Dünyada ve ülkemizde bugüne kadar yaşanan afet ve acil durumlardan edinilen tecrübeler, her sektörün kendi alanına dair tehlike ve riskleri belirleyerek, yaşanacak olumsuz durumlara hazırlıklı olmaları gerektiğini göstermektedir. Hastaneler; afet ve acil durumun boyutu ne olursa olsun, sağlık hizmetini kesintiye uğratmadan sunmaya devam etmek zorundadır. Hasta ve yaralılara en etkin tedavi hizmetinin sunulmasını ve personelin ihtiyaç ve güvenliğini gözetmeyi temel amaç olarak görmektedir. Bu bağlamda, yaşanacak her türlü afet ve acil durumlarda hastanelerin sundukları sağlık hizmetinin sürdürülebilir olması için “Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Hazırlama Kılavuzu” hazırlanmıştır” şeklinde ifade edildi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu