Manşet

Hedefimiz; 100 Milyon Dolar Ciro

24 Temmuz Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü münasebetiyle basın mensupları ve Sinerji arasında gerçekleşen tanışma yemeği gerçekleştirildi. Sinerji Silah ve Mühimmat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman, gazetecilerin bayramlarını kutlayarak, Duman, Sinerji Silah ve Mühimmat A.Ş'nin bir yıl içinde 100 Milyon Dolar ciro yapacağını ve bin kişi çalıştıracaklarını belirtti.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

24 Temmuz Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü münasebetiyle basın mensupları ve Sinerji arasında gerçekleşen tanışma yemeği gerçekleştirildi. Sinerji Silah ve Mühimmat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman, gazetecilerin bayramlarını kutlayarak, Duman, Sinerji Silah ve Mühimmat A.Ş’nin bir yıl içinde 100 Milyon Dolar ciro yapacağını ve bin kişi çalıştıracaklarını belirtti.

BİNDE 3 KADARLIK BİR KISMINDA YER ALIYOR

Organizasyona ev sahipliği yapan Sinerji Silah ve Mühimmat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman’ın açılış konuşmasının ardından yemeğe geçildi. Yemek sonrası basın temsilcisinin takip ettiği sunum yapıldı.Adnan Duman’ın yaptığı sunumda Sinerji’nin faaliyet alanları, projeleri ve yatırımlarının yanı sıra Savunma Sanayii’nin Türkiye’de ve Kırıkkale’de ki durumu ele alındı.Silaha adını veren şehir olarak adlandırılan Kırıkkale’nin pazardaki durumunu anlatan Duman, “Ciro bazında baktığımız zaman Türkiye Genelinde 2021 yılında 10 Milyar Dolar Ciro’ya ulaşıldığını ancak Kırıkkale’nin bunun sadece %0,13’lük bir dilime katkı sağlayarak 13 Milyon Dolar Ciro yaptığını” dile getirdi. Aynı zamanda AR-GE harcamalarında Türkiye genelinde 1,5 Milyar Dolara ulaşılırken maalesef Kırıkkale bu pastanın yalnızca binde 3 kadarlık bir kısmında yer alıyor diye ekledi.

SADECE 6 TANESİNİN KIRIKKALE’DE YER ALDIĞINI BELİRTTİ

Yakın zamanda Savunma Sanayi Başkanlığının yapmış olduğu ve bu alanda vakıf şirketleriyle çalışabilmenin anahtarı olan EYDEP Sertifikası aldıklarını söyleyen Duman, Türkiye genelinde 461 şirketin bu sertifikaya sahip olduğunu ve bunların sadece 2 tanesinin Kırıkkale’de yer aldığının altını çizdi. Yine Sinerji’nin sahip olduğu ve Milli Savunma Bakanlığının denetimleri sonucunda verilen askeri standartlarda ürün üretilebilmesinin anahtarı olan Üretim İzin Belgelerinin Türkiye’de toplam 202 firmada olduğu ve bunların sadece 6 tanesinin Kırıkkale’de yer aldığını belirtti.

EN İYİ ÜRETEBİLECEĞİ ŞEY İSE SİLAH

Savunma Sanayiinin kalbi olarak bildiğimiz Kırıkkale aslında bu veriler işığında toplam payda tırnak ucu kadar yere sahip değil diyen Duman, “Kırıkkale’de refahın artması için üretim gerekli üretim için ise siyasilerin bürokratların Kırıkkale’ye sahip çıkması, yatırımlar için ön ayak olması gerekli. Kırıkkale’nin en iyi üretebileceği şey ise silah. Bu Kırıkkale’nin kodlarında var. Ama burada politika belirlerken hedeflerimiz heykel yapmak değil üretim sahası açmak, mevcut sahaların sorunlarını gidermek, nitelikli iş gücü yetiştirmek olmalıdır. Yoksa Kırıkkale silaha adını veren şehir değil hiç bir şey yapmayan şehir olacaktır.” Dedi.

HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN

Önümüzde ki dönemde atacağı adımlardan bahseden Duman, “Kırıkkale Silaha bir kez daha adını verecek. Bunu ise Sinerji sağlayacak. Hatta yalnızca Kırıkkale değil tüm ilçelerimiz silaha adını verecek. Kırıkkale’de kazanıp Kırıkkale’ye kazandırmak isteyen Sinerji, aylık onlarca kalemde sadece Kırıkkale içinde aylık 1,5 Milyon TL’ye yakın bir harcama yapıyor. Bu rakam elbette daha çok olabilir, bizler ürettikçe Kırıkkale halkına da kazandıracağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Her şeyin en iyisini Kırıkkale’de yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Asgari Ücreti fabrikamızda biliyorsunuz 6000 TL yaptık. Keşke başka firmalar da daha çok üretim yapıp bu uygulamayı getirse. Düşünebiliyor musunuz Kırıkkale’nin refah düzeyi nasıl artar. İnşallah bu anlattıklarım çok uzakta değil. Dedi.”

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x