Siyaset

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanı Veysel Kutluca “İktidar veya muhalefet ayırt etmeksizin iyiyi, doğruyu, faydalıyı ve güzeli kim teklif ederse etsin, yanıtımız evet olacak” dedi.

HABER: TAHİR ERDEM

İl Başkanı Veysel Kutluca, haftalık basın açıklamasında, ülke gündemine ilişkin önemli tespitlerde bulundu. Ülke gündemine ilişkin önemli tespitlerde bulunan ve emekli maaşlarının aylardır 7 bin 500 lirada tutulduğunun altını çizen Kutluca, iktidara, ara zammın ne zaman yapılacağını sordu.

İktidarın, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi ortak grubunun Meclis’te etkili bir muhalefet yapacağını bildiği için alelacele düzenleme yapmaya çalıştığını vurgulayarak sözlerini sürdüren Kutluca, “Çünkü artık Saadet-Gelecek grubu var, inanç, azim ve kararlılıkla biz orada olacağız. Milletin Meclisi’nin, milletin hayrına olacak işlere imza atması adına büyük bir gayret sarf edeceğiz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yine aynı şekilde Saadet Partisi olarak, küresel güçlerin tekerine çomak sokmaya da devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Avrupa’da artan İslamofobik saldırılara değinerek konuşmasını sürdüren Kutluca, “Bütün insanlığın hayat rehberi, güzel ahlakı, adaleti, şefkat ve merhameti öğütleyen kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yırtıp yakacak denli bir gözü dönmüşlükle karşı karşıyayız. Bu ırkçı faşist ve İslamofobik ruh hastalarına sessiz kalınması, hatta korunmaya alınması ise İslamofobi’nin Avrupa’da kurumsallaştığını göstermektedir. En son Lahey’de bizim ve diğer İslam ülkelerinin büyükelçiliklerinin önünde gerçekleştirilen saldırıda da görülmüştü ki Avrupa, yine ikiyüzlü davranıyor. Bu ikiyüzlülük karşısında haykırmamız gerekiyor. Bu mudur sizin inançlara saygınız, bu mudur sizin hak ve hukuk anlayışınız, fikir ve düşünce hürriyeti denilince anladığınız sizin bu mudur? Hadi Avrupa her zamanki gibi samimiyetsiz, tamam da İslam ülkelerine ne oluyor? Nedir bu sessizlik Allah aşkına? Türkiye, sadece 3-5 satırlık kınama bildirisi yayınlayacak, ardından da tüm bu olup bitenleri sessizce izleyecek bir ülke mi olmalıdır? İslam İşbirliği Teşkilatı, bu konuda iş birliği yapıp, had bildirmeyecekse; ne zaman ve hangi konuda adım atacak?”

“Onlar çok iyi biliyorlar ki; değil tek başına iktidar olması, Millî Görüş’ün iktidar ortağı olduğu bir dönemde ülkemizin Cumhurbaşkanı’nın, Siyonistlerle sarmaş dolaş olamayacağını. Onlar biliyorlar ki; Saadet Partisi’nin hükümette yer aldığı bir denklemde para bulmak için uluslararası tefecilerin kapı kapı gezilmeyeceğini. Onlar gayet iyi biliyorlar ki; biz gelince BOP’u yırtıp atacağımızı, faizcileri kapı dışarı edeceğimizi, ekonomi yönetiminde bildikleri gibi at koşturmayacağını” diyen Kutluca, sözlerine şöyle devam etti: “Geçmişte Erdoğan ve Erbakan farkını da çok iyi biliyordu onlar, AK Parti ile Saadet Partisi farkını da çok iyi biliyorlar bugün. Saadet Partisi iktidarda olacak da emeklilerimize 7.500 lira reva görülecek, mümkün mü? Saadet Partisi iş başında olacak da IMF reçeteleri farklı ambalajların içinde uygulamaya konulacak, mümkün mü? Millî Görüş anlayışı değil 22 yıl, 22 ay iktidarda kalacak da hem yüksek enflasyon hem yüksek faiz hem de yüksek kur sarmalına girilecek, Allah aşkına olacak şey midir bu?” Seçimlerin üzerinden 4 ay geçti. Soruyorum; bırakın geride kalan 20 küsur yılı, şu son 4 ayda iyiye giden ne var? Bırakın en ufak bir iyileşmeyi, aksine her geçen gün problemlerimiz daha da derinleşiyor. İçinde bulunduğumuz dönem artık; “Derinleşmiş ve Kalıcı Yoksulluk Dönemi”dir!

Genel seçimler sonrasında pek çok alanda problemlerin derinleştiğini savunan Kutluca, vatandaşların ekonomik kriz altında inim inim inlediğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2015 yılında sarf ettiği, “Vatanı satmak nasıl olur biliyor musunuz? Vatan satmak, bu topraklarda bin yıllık ortak geçmişi olan insanların birliğini, beraberliğini sağlamayarak, yüksek faiz, enflasyon ve kötü yönetimle ülkenin ve milletin kaynaklarını heba etmekle olur” sözlerini hatırlatan Kutluca, “Bu cümlelerin ve ardından bugün yaşadıklarımızın takdirini ben aziz milletimize bırakıyorum. Ancak karşımızda kaç Erdoğan var, doğrusu merak ediyorum. Hangisi gerçek Erdoğan? Biz hangi Erdoğan’ı muhatap almalıyız, doğrusu şaşırıyoruz. Seçim öncesi Nevşehir’deki mitinginde Netanyahu’yu katil ilan eden Erdoğan’ı mı yoksa seçimlerin ardından New York’ta Netanyahu iler sarmaş dolaş pozlar veren Erdoğan’ı mı? Seçim öncesi faiz lobilerine heyheylenen Erdoğan’ı mı, yoksa seçim sonrası faiz üstüne faiz artıran, faiz lobileriyle seri toplantılar yapan Erdoğan’ı mı? Seçim öncesi işçiye, memura, emekliye, gençlere ve ev hanımlarına vaatlerde bulunan Erdoğan’ı mı, yoksa seçimlerin ardından hepsini unutan Erdoğan’ı mı?” dedi.

Kutluca, ne iktidarın ne de doğrudan veya dolaylı ortaklarının vatandaşlarımızı düşündüğü, derdiyle dertlendiği falan yok! Bunun iyi idrak edilmesi lazım. Göstermelik karşı çıkışlarla, iktidarı uyarıyormuş gibi yapan açıklamalarla hiç kimse insanımızı bir kez daha kandırmaya kalkmasın! Karşımızda -mış gibi yapan bir iktidar ve -mış gibi yapan ortakları var; mesele bundan ibarettir. Daha da vahimi; sınırlarımızın kevgire dönüşü karşısında hiçbir açıklama yapmayan, vatandaşın alım gücünün gün be gün eriyişi karşısında sessiz kalan, uyuşturucu-siyaset-mafya üçgenine karşı sesini yükseltmeyenlerin, bir şeylerin ucu kendilerine dokununca birbirlerine nasıl sahip çıktıklarına şahit oluyoruz.  Çok net ifade ediyorum: biz Saadet Partisi olarak, siyasi anlayışımız ve ahlakımız gereğince;  İktidar da yapsa insanımızın hayrına olacak her icraatın arkasındayız! Uyuşturucu tacirlerine, mafyalara, çetelere karşı kim mücadele veriyorsa onun yanındayız! Evlatlarımızı zehirleyenlere kim diz çöktürüyorsa, şehirlerimizin huzur ve güvenliğini bozanlardan kim hesap soruyorsa biz onların destekçisiyiz!

Emekli maaşlarının aylardır 7 bin 500 lirada tutulduğunun altını çizen Kutluca, iktidara ara zammın ne zaman yapılacağını sordu. İktidarın, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi ortak grubunun Meclis’te etkili bir muhalefet yapacağını bildiği için alelacele düzenleme yapmaya çalıştığını vurgulayarak sözlerini sürdüren Kutluca, sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Şimdiden bugün buradan uyarıyorum; hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İktidar, 2022’den bugüne alışık olduğu Meclis’ten çok farklı bir Meclis görecek. Çünkü artık Saadet-Gelecek grubu var. İnanç, azim ve kararlılıkla biz orada olacağız. İktidar veya muhalefet ayırt etmeksizin iyiyi, doğruyu, faydalıyı ve güzeli kim teklif ederse etsin yanıtımız evet olacak. Bakanlar arasında geçmişte bizimle birlikte olmuş mu olmamış mı, bize yakın mı değil mi bakmaksızın yanlışı kim yaparsa yapsın dimdik karşısında dikileceğiz. Milletin Meclisi’nin, milletin hayrına olacak işlere imza atması adına büyük bir gayret sarf edeceğiz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yine aynı şekilde Saadet Partisi olarak, küresel güçlerin tekerine çomak sokmaya da devam edeceğiz” dedi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu