Spor

Hokeyci Kızlar Türkiye Şampiyonu Oldu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

U12 Kızlar Hokey Türkiye Şampiyonası’nda Kırıkkale İl Karması Türkiye Şampiyonu oldu.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Şampiyonaya toplamda 280 sporcu ve 20 il katıldı. Karakeçili Hokey Takımı grup maçlarından birinci çıktı ve çeyrek finalde Kocaeli takımı ile karşılaştı. Karakeçili Hokey Takımı Kocaeli’yi de yenerek yarı finale yükseldi.

Konu ile ilgili Karakeçili Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada; “U12 Kızlar Hokey Türkiye Şampiyonası’nda Kırıkkale İl Karması Türkiye Şampiyonu oldu. Şampiyonaya toplamda 280 sporcu ve 20 il katıldı. hokey takımımız grup maçlarından birinci çıktı ve çeyrek finalde Kocaeli takımı ile karşılaştı. Kocaeli’yi de yenerek yarı finale yükseldik. Yarı final Konya ile karşılan takımımız 4 – 3 luk skor ile adını finale yazdırdı. Finalde Muğla il karması ile karşılaşan Bozkırın tezeneleri minik hokeycilerimiz final maçında 5 – 1 Muğla’yı yenerek U12 kızlar Hokey Türkiye Şampiyonu oldu. Bu süreçte başta başarının mimarı Antrenör hocamız Sayın Efe Bozkurt’a ve kızlarımızı yetiştiren ailelere şükranlarımızı sunuyoruz. Başarılarınız daim olsun.” ifadelerine yer verildi.

 

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu