Siyaset

İl Başkanı Kaplan’dan Bulu’ya destek

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Hemşehrimiz Prof. Dr. Melih Bulu'ya destek açıklamasında bulundu. Kaplan yaptığı açıklamada, Bulu'nun bu göreve atanmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

BULU’NUN ÇALIŞMA AZMİNİ DÜŞÜRMEYECEKTİR
AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Kırıkkaleli hemşehrimiz Prof. Dr. Melih Bulu’ya destek açıklamasında bulundu. Kaplan yaptığı açıklamada, “Yapılan protestoların Boğaziçi Üniversitesi’ne Prof. Dr. Melih Bulu’nun çalışma azmini düşüremeyeceğini aksine hemşehrimizini daha da çok çalışacağından hiç şüphemiz yok”  ifadalerini kullandı.

YAKLAŞIMLAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR
İl Başkanı Kaplan yaptığı açıklamada, “Zaman içerisinde öğrencilerde Bulu’yu tanıyacak ve birlikte güzel çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum. Cumhurbaşkanlığı makamının takdiri, yasalar çerçevesinde gelişen bir haktır. Dolayısıyla akademik özerklik yok ediliyor gibisinden ortaya konulan yaklaşımının geçerliliği yoktur. Rektör olarak atanan hocamızın siyasi kimliği üzerinden bir tartışma yürütülüyor. Demokrasilerde siyasi kimlik sahibi olmak ayıp bir şey değildir” dedi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu