Siyaset

İYİ Parti Kırıkkale teşkilatından 100 kişi istifa etti

 

İYİ Parti Kırıkkale teşkilatında aralarında kurucu İl Başkanı Mustafa Akyürek’inde bulunduğu 100 kişi, partisinden istifa etti.

SÖYLEMLER VE EYLEMLER TABAN TABANA ZIT

Akyürek, yazılı açıklamasında, hedeflerine ulaşamamış bir parti olarak yapılan 2. olağanüstü kurultayda Genel Başkan Meral Akşener’in yeni bir yönetimi göreve getirmesi beklenirken aynı kadrolarla devam etme kararı aldığını belirtti. İYİ Parti’nin umut haline gelmekten ve kuruluşta aldığı olumlu rüzgarı yeniden kazanmaktan tamamen uzaklaştığını savunan Akyürek, şunları kaydetti Söylemlerin ve eylemlerin taban tabana zıt bir hale geldiği bu tabloda ilkeli siyaset yapmanın imkansız olduğunu üzülerek gördük. Bugün itibarıyla İYİ Parti’deki tüm görevlerimden ve üyelikten istifa ettiğimi kamuoyu ile paylaşırken, bu vesileyle ilk günden bugüne kadar partimizin kuruluşunda ve çalışmalarında özveri ve emeğini esirgemeyen tüm üye, delege, il ve ilçe yönetimlerinde görev alan arkadaşlarıma canıgönülden teşekkürlerimi sunarım” dile konuştu. Akyürek, 24 Haziran’daki cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde il başkanlığı görevinden istifa edip, milletvekili adayı olmuştu.

100 ARKADAŞIMIZLA BİRLİKTE İSTİFA ETTİK

İYİ Parti kurucu üyesi, üst kurul üyesi ve il genel sekreteri Erdal Bütün, yaptığı yazılı açıklamada,  gelinen nokta itibarıyla partinin yönetim tarzını ve karar alma mekanizmasını eleştirdiklerini, üstün irade ve dar oligarşik yönetim şekliyle hiçbir fark olmadığını gördüklerini belirtti. İYİ Parti’nin umut haline gelmekten ve kuruluşta aldığı olumlu rüzgarı yeniden kazanmaktan tamamen uzaklaştığını savunan Bütün, “Ülkemizin keskin bir virajdan geçtiği bu günlerde, ülkemizin içerisinde bulunduğu ve uzun zamandır sürüklendiği gidişten kurtulması için bir umut olarak gördüğüm İYİ Parti’nin kuruluşundan bu güne kadar maddi ve manevi her türlü fedakarlığı en üst seviyede gösterdik. Partideki huzursuzluk ve tepkiler genel seçimlerle birlikte başladı. Demokrasiye inanmış insanlar olarak, fikrimizin sorulmadığı, mutlak itaatin esas alındığı bir yönetim şeklini kabullenmemiz mümkün değildir. Liyakatin ve ahde vefanın olmadığı bir yapının içerisinde katkı sunamayacağım için partideki tüm görevlerimden yaklaşık 100 arkadaşımızla birlikte istifa etmeyi uygun gördük” dedi

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Serkan Taşdelen Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Serkan Taşdelen
Ziyaretçi
Serkan Taşdelen

İsabet olmuş. Seçimlerde neredeydi bu yaklaşık 100 kişi çok merak ettim. 1 taneniz ortada yoktunuz. Bütün maddi ve manevi yükü 1. Sıra adayınızın sırtına atıp kenara çekildiniz. Başka partilerin adaylarına çalışmış olduğunuz yönündeki dedikodular dikkate alındığında geç kalınmış bir istifa olarak görüyorum bu durumu. İYİ Parti için hayırlı olmuş.

Başa dön tuşu
Kapalı