2019 Belediye SeçimleriSiyaset

İyi Parti’de müracaatlar 21 Aralık’a kadar uzatıldı

Yerel seçim hareketliliğinin hızlandığı Kırıkkale’de Ak Parti ve MHP Kırıkkale Belediye Başkan adayını belirlerken, İYİ Parti’nin adayının kesinleşmesi bekleniyor. Bu zamana kadar 5 ismin aday adaylık başvurusunda bulunduğunu söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Bülent Altınışık, müracaatların 21 Aralık’a kadar uzatıldığını açıkladı.

5 ADAY ADAYI MÜRACAATINI YAPTI

Yerel seçim hazırlıklarını sürdüren İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanlığı yeni taşındığı binada çalışmalarını sürdürüyor. Yeni binaya taşınma işlemlerinin tamamlandığını söyleyen İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık, yerel seçim çalışmalarının da sürdüğünü kaydetti. Genel Merkezin aldığı kararla aday adayı müracaatlarının 21 Aralık’a kadar uzatıldığına dikkat çeken İl başkanı Altınışık, şuana kadar Kırıkkale Belediye Başkan aday adaylığına Kemal Albayrak, Mahir Yılmaz, Yavuz Kuzucu, Yusuf İlhan ve Adnan Özer olmak üzere 5 ismin müracaatının bulunduğunu açıkladı.

KAMUOYU YOKLAMASI YAPACAĞIZ

Partisinin Kırıkkale Belediye Başkan adayını belirleyeceği stratejiyi de açıklayan İl Başkanı Altınışık “24 Haziran’da az bir farkla milletvekilliğini kaybettik. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerden zaferle ayrılmak için çalışmalarımız devam ediyor. Şuana kadar Kırıkkale belediye başkan adaylığı için 5 aday adayımız müracaatını yapmış durumda. Adayımızı belirlemek için kamuoyu yoklaması yapacağız. Kırıkkale bu beş arkadaşımızdan kimi isterse onu aday olarak göstereceğiz. Kırıkkale belediyesini alarak Kırıkkale’de tarihi hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı