GündemKeskin

Kalıcı bir çözüm yolu için çalışıyoruz

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Keskin ilçesinde meydana gelen elektrik kesintileri nedeniyle su isale hatlarında meydana gelen arıza belediye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle giderildi. Elektrik kesintileri sonrasında pompaların durmasıyla geri kaçan suyun basınçla boruları patlattığını ifade eden Başkan Yıldırım, kalıcı bir çözüm yolu için çalıştıklarını söyledi.

EKİPLER ARIZANIN GİDERİLMESİ İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR

Su ihtiyacını Yeşil Vadi Su Birliği’nden karşılayan Keskin ilçesi, İller Bankası’nın projede yaptığı hatanın ceremesini çekiyor. Kot farkı ve elektrik kesintilerinin hesaba katılmadığı proje son birkaç yıldır ilçe halkına zor zamanlar yaşatıyor. Konuyla yakından ilgilenen Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım, ilçe halkının mağdur edilmemesi için tüm ekiplerin gece gündüz canla başla çalıştığını söyledi. Temmuz ayı içerisinde dördüncü arızanın meydana geldiğini ifade eden Başkan Yıldırım, sorunun tamamen geçmişte yapılan proje hatasından kaynaklandığını söyledi.

KOT FARKI VE ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ HESABA KATMADILAR

Yeşil Vadi Arıtma Tesisi’nden Keskin ilçesine ulaşan suyun 500 metre gibi bir kot farkını kat ettiğini ifade eden Başkan Yıldırım, herhangi bir elektrik kesintisi durumunda pompaların durduğunu ve geri kaçan suyun yoğun basınçla birlikte ‘S’ diye tabir edilen dirsek borularını patlattığını ifade etti.  Projeyi hazırlayanların elektrik kesintilerini hesaba katmadığını ve tesise jeneratörün entegre edilmediğini belirten Başkan Yıldırım, sorunun çözümü noktasında İller Bankası ve ASKİ ile görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

TESİSE JENERATÖR ENTEGRE EDİLMELİ

Herhangi bir kesinti durumunda devreye sokulacak yeni bir hattın maliyetinin belediye bütçesinden karşılanabilmesinin imkansız olduğunu belirten Başkan Yıldırım, “Mevcut hattın yanına yeni bir isale hattı yapmak bizi gerçekten aşar. Böyle bir projeye kalkışırsak personelimizin maaşlarını dahi ödeyemeyiz. Şuan pompaların bulunduğu tesise jeneratör alarak bu sorunu çözmek istiyoruz. Konuyla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor.”dedi.

GAMA’DAN BORÇ BORU ALDIK

Arızaların giderilmesi için ekiplerin yoğun çaba sarf ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Yıldırım, “Bu ay meydana gelen dördüncü arıza. Borular standardın dışında özel üretilen borular olduğu için piyasada bulmamız imkansız. İlimiz de faaliyet gösteren GAMA’dan borç boru aldık. Borular oldukça kalın olduğu için arızanın giderilmesi de biraz zaman alıyor. Kesintilerden dolayı vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz.  Bu bizim elimizde olan bir durum değil. Allah izniyle ilçemiz de bu konuyu sorun olmaktan çıkaracağız. Çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.”dedi.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x