Manşet

Kar Yağışı Çiftçinin Yüzünü Güldürdü

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Uzun süredir üreticinin dört gözle beklediği kar yağışı çiftçinin yüzünü güldürdü. Bölgede etkili olan kar, arazide ekili olan hububata örtü görevi yapacak ve kıraç alanlarda üretimi de olumlu etkileyecek.

ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜN GÜLDÜ
Konu ile ilgili bilgi veren Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer, üreticinin dört gözle beklediği kar yağışının gerçekleştiğini, üreticinin yüzünün güldüğünü söyledi. Yağan karın arazide ekili olan hububata örtü görevi yapacağına vurgu yapan Başkan Sümer, yağışların üretimi olumlu yönde etkileyeceğini ifade etti.

HER ZAMAN RİSK ALTINDA
Başkan Sümer, son günlerde ülke genelinde gerçekleşen kar yağışlarının özellikle hububat üretimine olumlu yansımakla birlikte, bu aylarda mevsim normallerinin altında gerçekleşen hava sıcaklıklarının zarar verebileceğini dile getirdi. Sümer, tarım ürünlerinin tohumun tarlaya atılışından ürünün hasat edilerek ambara konmasına kadar her zaman risk altında olduğunu bildirdi.

GEREKLİ ÖNLEMLERİNİZİ ALIN
Sümer, “Bu nedenle üreticilerimizin, aşırı yağış, don, dolu gibi tarımsal üretime zarar verecek konularda, Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaları takip etmeleri ve gerekli önlemleri erken almaları yararlarına olacaktır. Üreticilerimiz don olayına karşı bilgilendirilmeli ve teknik olarak desteklenmelidir” dedi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x