Manşet

KARAKEÇİLİ ŞENLENDİ

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Uluslararası Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Kültür Şenliğinin 25’incisi yapıldı

Çeşitli nedenlerden dolayı zaman zaman aksaklığa uğrayan Karakeçili Uluslararası Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Kültür Şenliğinin 25’incisi gerçekleştirildi. Şenlikte Halaylar çekildi oyunlar oynandı. Okçular hedefi on ikiden vururken, törende konuşan Vali Sezer “Biz bu güzel topraklara, bayrağa sevdalıyız. Her tarafı karış karış şehitlerin kanıyla sulanmış bu güzel Anadolu’ya sevdalıyız” diye konuştu.

ÇINARIM BİRER YAPRAKLARIYIZ

Karakeçili Stadı’nda devam eden etkinliklerde Karakeçili Belediye Başkanı Veysel Aydemir, Kaymakam Vekili Ramazan Cankaloğlu, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ve Vali Yunus Sezer konuşma yaparak şenliğe gerçekleştirenleri tebrik etti. Törende konuşan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, bugün burada birlik ve beraberlik, kardeşlik ve kültürel değerlerin yaşatılması adına önemli bir günü hep beraber yaşadıklarını söyledi. Vali Sezer “Bu topraklarda buraları yurt yapan, Anadolu yapan, manevi ilhamlarıyla gergef gergef ören Allah dostu birçok insanın manevi mirası üzerinde bulunuyoruz. Aynı şekilde bugün ‘Alperenlerin Serdarı’ olarak bildiğimiz Ertuğrul Gazi’yi anıyoruz. Allah onlardan ebediyen razı olsun. Biz bu güzel topraklara, bayrağa sevdalıyız. Her tarafı karış karış şehitlerin kanıyla sulanmış bu güzel Anadolu’ya sevdalıyız. Biz Ertuğrul Gazi’nin, Osman Gazi ‘nin çınarının yapraklarıyız ama bir taraftan da onun mirasını yaşatmak için büyük bir istek, aşk ve şevkle çalışmak zorundayız “ifadesini kullandı.

TEK YUMRUK OLMALIYIZ

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk de geçmişte olduğu gibi bugün de devletin içerisindeki bazı kripto unsurların, emniyetin, yargının ve milletin desteğiyle tek tek temizleneceğini aktardı. Bugün dost olmaları gereken bir günü yaşadıklarını ifade eden Öztürk, “Bugün birlikte huzur ve güven içerisinde olmamız gereken bir dönemi yaşıyoruz. Düşman düşmanlığını yapacaktır ama bizler, Türk milletinin asil evlatları olarak birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yumruk halinde hareket etmeliyiz. Düşmanın Türkler için bilmesi gereken bir özelliği var. Türkler, ‘Ölürsem şehit olurum, kalırsam gazi’ der. Türk milleti olarak dosta güven, düşmana korku vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu. Karakeçili Belediye Başkanı Veysel Aydemir ise geçmişiyle gurur duydukları ilçe halkının hak ettikleri şekilde yaşamaları adına her türlü mücadeleyi verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ

Yağlı güreş müsabakaları, ok atma, halk oyunları gösterisi ve Yörük çadırları misafirlerin ilgi odağı olurken gösteriler büyük bir ilgi ile izlendi. Karakeçilili kadınlar saçta yaptıkları çörekleri katılımcılara ikram etti. Etkinlikler yöresel sanatçılar ve Gülşen Kutlu Konseri ile devam ederken, şenliğe, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı,  Karakeçili Kaymakam Vekili Ramazan Cankaloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Özmen, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı