Manşet

Kayıtlar birliğe devredildi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen, “Sığır Cinsi Hayvanların Küpelenmesi ve Kayıt Altına Alınması” işlemleri Kırıkkale Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliğine devredildi.

AÇIKLAMA YAPILDI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş, yaptığı yazılı açıklamada, konuyla ilgili protokolün imzalandığını belirtti. Kırbaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “2 Aralık 2011 tarih ve 28130 sayılı Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği ve 2013-04 sayılı Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi ve hükümleri doğrultusunda Kırıkkale genelinde Kırıkkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak yürütülmekte olan sığır cinsi hayvanların tanımlanması ve tescili işlemlerinin aynı genelge ve yönetmelik hükümleri gereği küpeleme ve kayıt yetkisi daha önce 10 Temmuz 2013 tarihi itibariyle Kırıkkale Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliğine devredilmişti.

75 BİN BÜYÜKBAŞ HAYVAN VAR

Genelge gereği 6 Ocak 2014 tarihi itibariyle sığır cinsi hayvanların küpelenmesi ve kayıt altına alınması işlemleri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından yürütülecek olup, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü denetim görevi yürütecektir”  Kırıkkale’de 75 bin büyükbaş hayvan bulunduğunu belirten Kırbaş, Bakanlık tarafından suni tohumlamadan ve etçi ırklardan doğan buzağılara 75 lira, yerli ırklarla tohumlamadan doğan buzağıya 100 lira destekleme yapıldığını sözlerine ekledi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu