Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Gündem

KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYENE HİBE DESTEĞİ

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından kendi işini kurmak isteyen Engelli ve eski Hükümlülere hibe desteği başvurularının başladığını açıkladı.

HABER: YELİZ ERDEM

 

BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN ONLİNE

İŞKUR Kırıkkale İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Kendi işini kurmak isteyen engelliler proje başvurularını, 15 Aralık 2023 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekiyor. Açıklamada “Kendi işini kurmak isteyen eski hükümlü vatandaşlarımızın hibe desteği proje başvurularını Adalet Bakanlığının ilgili birimleri (denetimli serbestlik müdürlükleri, koruma kurulları gibi) aracılığı ile İl Müdürlüğüne iletmesi gerekmektedir” ifadelerine yer verildi. Verilecek desteğin amacının, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olma amaçlanıyor. Başvuru Rehberlerine göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal tarafların temsilcilerinden oluşan Komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecek. Kendi işini kurmak isteyen engelli girişimci adaylarına 150 Bin TL’ye Kadar, eski hükümlü girişimcilere 110 Bin TL’ye Kadar hibe desteği verilecek. Açıklamanın devamında “Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları projelerini hazırlayıp 15 Aralık 2023 tarihi mesai saati sona erene kadar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize elden veya posta yoluyla teslim edebilirler. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülerin projelerini belirtilen tarihe kadar Adalet Bakanlığının ilgili birimleri aracılığı ile bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize iletmesi gereklidir” şeklinde ifade edildi.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu