Keskin

Keskin Doğalgaza kavuşacak

Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la 2 Haziran’da seçimleri yenilenecek olan Keskin ilçesinin sorunlarının çözümü üzerine görüştüğünü söyleyerek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Keskin’in sorunlarının çözülmesi için talimatlar verdi. Keskin Doğalgaza kavuşacak, ilçeye millet bahçesi yapılacak” diye konuştu.

BAKANLARA TALİMATLAR

2 Haziran’da yenilenecek olan Keskin Belediye Başkanlığı seçimleri için geri sayım sürürken, Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can’dan müjde üzerine müjde geldi. İlçe’de seçim çalışmasında bulunan ve vatandaşlarla bir araya gelen Can müjdeleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Cumhurbaşkanlığı külliyesinde bir araya geldiğini anlatan Milletvekili Can, “Kendisine Keskin’de yapılması gereken işleri arz ettim. Sayın Cumhurbaşkanımız bu görüşme esnasında ilgili bakanlara Keskin’in sorunlarının çözülmesi için talimat yağdırdı. Bu talimatlar da ilgili bakanlıklar tarafından ivedilikli olarak yerine getirilecek,” diye konuştu. Can, cumhurbaşkanının ilk talimatının Keskin’in Karıştıran mevkiine “Millet Bahçesi” yapılması olduğunu vurguladı.

GEREKENİ YAPIN TALİMATI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Keskin’e doğal gaz gelmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’le görüştüğünü vurgulayan Can, bu sorunun çözümü için Dönmez’e “Gerekeni yapın” talimatını verdiğini dile getirdi. Can, Keskin’e uzatılması planlanan doğal gaz hattının Hasandede’ye kadar geldiğini hatırlatarak, “Keskin Organize Sanayi bölgesine de doğal gaz gelecek, böylece yatırımcılarımız da organize sanayi bölgesine yatırımlarını daha rahat yapacaklar. Ayrıca Keskinli hemşehrilerimiz de doğalgazla evlerini ısıtma, daha rahat bir yaşam sürme fırsatı bulacaklar.” ifadesini kullandı.

PROJE İVEDİLİKLE YAPILACAK

Keskin’in su sorununun çözülmesi için de Erdoğan’ın talimatlar verdiğini aktaran Can, “Keskin şu an Kapulukaya Barajından Kırıkkale Belediyesi ile birlikte su alıyor. Bu su İller Bankasının gerçekleştirdiği proje ile Keskin’e basılıyor. Kot yüksek olduğu içinde maalesef devamlı arıza veriyor. Yanlış bir proje yapılmış. Bu projenin doğrusu paralel olarak İller Bankası tarafından ivedilikle yapılacak. Sayın Cumhurbaşkanımız bunun da talimatını verdi. Dinek Dağı’ndan cazibeyle, enerji maliyeti olmaksızın Keskin’e içilebilir su getirilmesi için Devlet Su İşlerine talimat verdi” dedi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı