Keskin

Keskin Fişekhane Restorasyonu Devam Ediyor

Kurtuluş Savaşı'nda Batı Cephesi'ndeki mücadelelere silah ve mühimmat desteği sağlayan tarihi Keskin Fişekhane binası aslına uygun şekilde restore edilerek yeniden aktif kullanıma açılacak.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kurtuluş Savaşı’nda Batı Cephesi’ndeki mücadelelere silah ve mühimmat desteği sağlayan tarihi Keskin Fişekhane binası aslına uygun şekilde restore edilerek yeniden aktif kullanıma açılacak.

keskin fisekhane restorasyonu devam ediyor - Keskin Fişekhane Restorasyonu Devam EdiyorTarihi Keskin Fişekhanesi milli mücadele için bir ayrı bir anlam taşırıyor. Çocuk ve kadınların ağırlıklı olarak çalıştığı Fişekhanede subaylar kontrolünde üretilen günlük 50 bin mavzer tüfeği fişegi kağnılarla Yahşihan’a taşındı. Yahşihan’da trene yüklenerek Yunanlılar’la yaptığımız savaşlarda Batı cephesine gönderildi.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu restorasyon çalışmalarını Keskin de yerinde izleyerek Projenin bir an önce tamamlanmasının heyecanını yaşadıklarını dile getirdi. Tadilat çalışmalarını Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım ile yerinde inceleyen Vali Tekbıyıkoğlu “Milli mücadelenin mühimmat fabrikası Keskin Fişekhanesi Keskin Kaymakamlığı olarak hizmet vermek üzere aslına uygun restore ediliyor. Yaza bitecek inşaallah.”dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx