Spor

Kırıkkale 1 numara olacak

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

KAPULUKAYA BARAJ GÖLETLİNDE YAPILAN ASOF 2018’E AK PARTİ KIRIKKALE İL BAŞKANLIĞI EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Karaahmetli Tabiat Parkı’nın da yanı başında bulunduğu Kapulukaya Barajı, amatör ve sportif olta balıkçılığı meraklılarının ilgi odağı olmayı sürdürüyor. ASOF tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen 200’e yakın yarışmacının katıldığı 2018 Türkiye Turnuvası Final Yarışması’nın bu yılki ev sahipliğini Ak Parti Kırıkkale İl Başkanlığı yaptı.

 

RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Kapulukaya Baraj Gölü’nde düzenlenen ASOF 2018 Türkiye Turnuvası Final Yarışması, Kırıkkale’nin adını bir kez daha doğa tutkunlarına duyurdu. Ak Parti İl Başkanlığı’nın desteği ile Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu tarafından organize edilen turnuva renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye’nin farklı illerinden yarışmalara katılmak üzere Kırıkkale’ye gelen 200’e yakın olta balıkçısı “vira Bismillah” diyerek oltasını suya bıraktı. Pazar sabah erken saatlerde başlayan yarışma renkli görüntülere sahne oldu. ASOF Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu’na müsabakalar için Kırıkkale’yi tercih etmelerinden dolayı da şükranlarını ileten Ak Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen, gelecekte daha büyük organizasyonlarda birlikte olmaktan duyacakları mutluluğu dile getirdi. Ak Parti İl Başkanlığı, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı 2018 Final Yarışmasına katılan konuklara öğle yemeği olarak kavurma ikram etti.

AMATÖR VE SPORTİF OLTA BALIKÇILIĞI 2018 FİNAL YARIŞMASI

2018 Türkiye Turnuvası Final Yarışması’nın evsahipliğini yapan Ak Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen de, suya olta atarak yarışma heyecanını yaşadı. Yarışmada dereceye giren amatör balıkçılara ödüllerini veren Başkan Nuh Dağdelen, “İl Başkanlığımızın sponsorluğunda düzenlenen Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı 2018 Final Yarışmasına evsahipliği yapmaktan Kırıkkalemiz adına büyük onur duyduk. Türkiye’nin farklı illerinden Kırıkkalemize misafir olan tüm amatör balıkçılarımıza ve yarışmalarda dereceye girenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Çünkü biz biliyoruz ki, Karaahmetli Tabiat Parkımızda buluşan doğaseverler aynı zamanda birer tanıtım elçisi. Kırıkkalemizi tüm değerleri Türkiye’ye anlatmak için birer vesile olan bu tarz etkinliklerin artması dileğimizdir. İnşallah hepimizin gayreti ile şehrimiz bu alanda yakın zamanda 1 numara olacak” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
adnan
adnan
17 Eylül 2018 21:30

siz yalan söylemekten usanmadınız millette sizin yalanlarınızı dinlemekten

Başa dön tuşu
1
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx