Kırıkkale

Mescidi rağbet cami ve külliyesinde ilk konferans

Kırıkkale Mescidi Rağbet Cami ve Külliyesi kültürel faaliyetler kapsamında ilk konferansını düzenliyor. Konferansa ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, Kurra Hafız ve Dünya Kuranı Kerim okuma birincisi Abdülkadir Şehitoğlu ve Külliyenin Onursal Başkanı ve T.C. Cidde Basın Ataşesi Bahattin Akyön konuşmacı olarak katılacak.

22 EYLÜL’DE GERÇEKLEŞECEK

Kırıkkalelilerin kültürel ve manevi iklimine katkı sunmak amacıyla hareket eden ve bu maksatla çeşitli faaliyetler düzenleyecek olan Külliyenin Konferanslar serisinin ilki “Muharrem Ayının Faziletleri ve Ehlibeyt Sevgisi” konusunda olacak. Konferansa ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, Kurra Hafız ve Dünya Kuranı Kerim okuma birincisi Abdülkadir Şehitoğlu ve Külliyenin Onursal Başkanı ve T.C. Cidde Basın Ataşesi Bahattin Akyön konuşmacı olarak katılacaklar. 22 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan konferansa tüm Kırıkkaleliler davetlidir.

TÜRKİYE’DE BİR İLKİ TAŞIYOR

Külliyede çeşitli kültürel, dini organizasyonlar ve kursların yanı sıra danışmanlığını Medine Müzesi ve İslam Tarihi Görsel Sanatlar Galerisi gibi müzelerin kurucusu, ünlü Medine tarihçisi Abdüllaziz El Kaki’nin yapacağı Külliye bünyesindeki müze çalışmalarına hız verildi. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan müze kapsamında Kuranı Kerim Müzesi, Kabe Örtüleri Sergisi ve Peygamber Efendimizin (S.A.V.) Mekke ve Medine yıllarını anlatan Siyer-i Nebiye ile gelenler görsel ve tarihi bir yolculuğa çıkarılacaklar. Her bölüm Vahiy, Hira, Kuşatma Yılları, Hicret ve Savaşlardan meydana gelmekte olup bu tarihi olaylar maketler ve görsellerle ekranlara yansıtılacak.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kadir Acar Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Kadir Acar
Ziyaretçi
Kadir Acar

Çok şükür kırıkkalemizde güzel şeyler olmaya başladı. Allah razı olsun

Başa dön tuşu
Kapalı