Kırıkkale

Mescidi rağbet cami ve külliyesinde ilk konferans

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Mescidi Rağbet Cami ve Külliyesi kültürel faaliyetler kapsamında ilk konferansını düzenliyor. Konferansa ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, Kurra Hafız ve Dünya Kuranı Kerim okuma birincisi Abdülkadir Şehitoğlu ve Külliyenin Onursal Başkanı ve T.C. Cidde Basın Ataşesi Bahattin Akyön konuşmacı olarak katılacak.

22 EYLÜL’DE GERÇEKLEŞECEK

Kırıkkalelilerin kültürel ve manevi iklimine katkı sunmak amacıyla hareket eden ve bu maksatla çeşitli faaliyetler düzenleyecek olan Külliyenin Konferanslar serisinin ilki “Muharrem Ayının Faziletleri ve Ehlibeyt Sevgisi” konusunda olacak. Konferansa ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, Kurra Hafız ve Dünya Kuranı Kerim okuma birincisi Abdülkadir Şehitoğlu ve Külliyenin Onursal Başkanı ve T.C. Cidde Basın Ataşesi Bahattin Akyön konuşmacı olarak katılacaklar. 22 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan konferansa tüm Kırıkkaleliler davetlidir.

TÜRKİYE’DE BİR İLKİ TAŞIYOR

Külliyede çeşitli kültürel, dini organizasyonlar ve kursların yanı sıra danışmanlığını Medine Müzesi ve İslam Tarihi Görsel Sanatlar Galerisi gibi müzelerin kurucusu, ünlü Medine tarihçisi Abdüllaziz El Kaki’nin yapacağı Külliye bünyesindeki müze çalışmalarına hız verildi. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan müze kapsamında Kuranı Kerim Müzesi, Kabe Örtüleri Sergisi ve Peygamber Efendimizin (S.A.V.) Mekke ve Medine yıllarını anlatan Siyer-i Nebiye ile gelenler görsel ve tarihi bir yolculuğa çıkarılacaklar. Her bölüm Vahiy, Hira, Kuşatma Yılları, Hicret ve Savaşlardan meydana gelmekte olup bu tarihi olaylar maketler ve görsellerle ekranlara yansıtılacak.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kadir Acar
Kadir Acar
19 Eylül 2018 14:41

Çok şükür kırıkkalemizde güzel şeyler olmaya başladı. Allah razı olsun

Başa dön tuşu
1
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx