EğitimKırıkkale

Kırıkkale Belediyesi kültür & sanat ve eğitim kursları devam ediyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Gençlerin yetenekleri keşfetme ve geliştirme imkânı sunan kültür-sanat ve eğitim kurslarımız devam ediyor.

EĞİTİMLER İLGİ TOPLUYOR

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Kırıkkale Belediyesi, Mahalle Konaklarında çeşitli branşlarda kadınların yeteneklerini geliştirmesine imkan sağlarken, gençlere yönelikte kurslarına devam ediyor. Kırıkkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Genç & Kitap Kahve Merkezinde açılan kurslara yoğun ilgi ile sürüyor. Özellikle, gençlere yönelik yeni açılan Resim, İngilizce, Arapça Kursu’na katılan gençler kendilerini geliştirme imkanı buluyorlar.

ÜCRETSİZ KURSLAR VERİLİYOR

Ücretsiz hizmete sunulan Kültür, Sanat ve Eğitim kurslarıyla gençlerin kendilerini geliştirmelerine pozitif katkılar sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Nitelikli iş gücü, vatandaşlarımızın var olan yeteneklerini geliştirmesi ve bir sanat dalıyla ilgilenmeleri yönünden bu kursları çok önemsiyoruz. Yeteneğini geliştirme ve istediği eğitimi alma konusunda fırsatı olmayan tüm Kırıkkaleli gençlerimizi sanat ve meslek kurslarımıza davet ediyorum” şeklinde konuştu.

BAŞVURULAR, GENÇ KİTAP KAHVE’DE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Arapça, İngilizce, Resim alanında uzman eğitmenlerden eğitim alma fırsatı yakalayan gençlere yönelik kurslara başvurular Kırıkkale Tarihi Evlerde Bulunan Genç Kitap Kahve’de yapılmakta. İlk hafta kursları tamamlayan kursiyerler ise sağlanan imkanlar ile geleceğe emin adımlarla hazırlandıklarını kaydederek Kırıkkale Belediye Başkan Mehmet Saygılı’ya teşekkürlerini iletti.

Haber: Yeliz Erdem

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu