Manşet

Kırıkkale-Kayseri kara yolundaki göçük

Kanalizasyon hattındaki çökme sonucu trafiğe kapanan kara yolunu ulaşıma açma çalışmaları sürüyor

Kırıkkale’de kanalizasyon hattındaki çökme nedeniyle trafiğe kapanan Kırıkkale-Kayseri kara yolunu ulaşıma açma çalışmaları devam ediyor.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve Karayolları 4. Bölge Müdürü Öner Özgür, kara yolunda incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Saygılı, Kırıkkale-Kayseri kara yolu Bağdat Köprüsü’nde Konya Kulu yolunun yan dönüş çalışmasının yapıldığını söyledi.

Bu çalışmadan dolayı Kırıkkale-Kayseri kara yolu Bağdat Köprüsü’nde yolda yeniden bir dolgu yapıldığını aktaran Saygılı, “Yapılan dolgu aşırı yağmurdan dolayı bir kayma sonucu kanala etki etti. Bu nedenle risk alınamazdı. Karayolları yolun açılması için çalışmalarına devam ediyor. Biz de kanaldaki arızayı gidermiş olacağız. Çökme, sonradan yapılan dolgudan kaynaklanıyor. İnşallah en kısa zamanda onarım işini yaparak Kırıkkale-Kayseri kara yolunu tekrar açacağız ve vatandaşlarımıza daha fazla sıkıntı çektirmeyeceğiz.” dedi.

Kırıkkale-Kayseri kara yolu Bağdat Köprüsü mevkisinde dün kanalizasyon hattı çökmüş, kara yolunda 5 metre derinliğinde 3 metre çapında göçük meydana gelmişti. Çökmenin ardından Kırıkkale-Kayseri kara yolu trafiğe kapatılarak, trafik her iki yönde de alternatif yollardan sağlanmaya başlamıştı.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı