Siyaset

KIRIKKALE’DE İLK KADIN ADAY ADAYI

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Bir dönem Ankara Büyükşehir Belediyesi ve halen de RTÜK’te Bürokrat olarak görev yapan, Ekonomist Şeyma Ülkü Tabak, Kırıkkale Belediye Başkanlığına Ak Parti’den Aday Adayı oluyor. Tabak aday adaylığını Çarşamba günü açıklayacağını duyurdu.

HABER: YELİZ ERDEM

Yerel seçimler yaklaşırken adaylar partilere müracaatını sürdürüyor. Bir dönem Ankara Büyükşehir Belediyesi ve halen de RTÜK’te Bürokrat olarak görev yapan, Ekonomist Şeyma Ülkü Tabak aday adayı olduğunu açıkladı. Şeyma Ülkü Tabak, bu dönemde Kırıkkale’nin kadın ilk aday adayı olacak.Radyo Televizyon Üst Kurulu’nda (RTÜK) görev yapan Tabak’ın istifasını sunmasının ardından aday adaylığı başvurusunda bulunacağı ve 22 Kasım Çarşamba günü saat:15.00 de Ak Parti Kırıkkale İl Başkanlığında basın açıklaması yapması bekleniyor.Aday adaylığı konusunda yazılı açıklama yapan Şeyma Ülkü Tabak  “Kırıkkale benim doğup büyüdüğüm, ilk ve Ortaokul, Lise Eğitimlerimi aldığım şehir.  Kırıkkale’nin bir evladı olarak, Kamu tecrübemi, özellikle 9 Yıllık Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Dairesi Başkanlığında görev yaptığım dönemde edindiğim bilgi ve birikimlerimle, özellikle üretime yönelik gerçekleştirdiğim onlarca projelerle memleketime hizmet etmek istiyorum.  Kadın, Gençlik, Engelli ve Yaşlı vatandaşlarımıza yönelik Projelerimizi şimdiden tecrübeli arkadaşlarımız ile hazırlamaya başladık. Belediye Başkanlığı adaylığım İnşallah takdir edilirse, seçilerek devralacağımız gönül belediyeciliğini Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın çizgisinde, Ortak akıl ortak başarı anlayışı ile daha da yükselterek zirveye çıkaracağız. Allah nasip ederde Kırıkkale Belediye Başkanı olduğum takdirde görevimi bu bilinçle yapacağıma dair inancım tamdır. Parolamız; sadece yaşanabilir bir Kırıkkale değil, her yönüyle yaşama keyfi veren bir Kırıkkale için ortak akıl ortak başarı bilinci ile çalışacağız” dedi.

ŞEYMA ÜLKÜ TABAK KİMDİR?

1973 Kırıkkale doğumlu olan Tabak, İlk ve Ortaokul ile Lise eğitimlerini memleketi Kırıkkale’de tamamladı. Üniversite Eğitimi için gittiği Afyonkarahisar ilinde Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Maliye Lisans Eğitimini aldı. Konya Selçuk Üniversitesinde İktisat alanında “Türkiye’de Hibe, Teşvik Desteği Veren Kurum Ve Kuruluşlar Ve Ekonomiye Katkısı” konulu teziyle Yüksek Lisansını tamamladı. İş hayatına kısa adı BELMEK olan “Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları”nda yönetici olarak başlayan TABAK, Etimesgut Belediyesi Huzurevi Kurucu Müdür, ABB Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Üretim, Pazarlama Şube Müdürlüğü yaptıktan sonra Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)’ de Daire Başkan Yardımcılığı ve Müdürlük görevlerinde bulundu. Halen Aynı Kurumda Müdür olarak çalışmakta. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Kuruculuk ve Yöneticilik de yapan Tabak, görev alanlarıyla ilgili Türkiye Belediyeler Birliği başta olmak üzere, birçok kuruluş ve bakanlıklardan, belediye mevzuatı ve yatırımları, AB projeleri gibi birçok alanda eğitimler aldı. Kırsalda kadın girişimciliğinin desteklenmesi alanında birçok proje geliştirdi ve uygulamaya geçirdi. Siyasi hayatına 1995 yılında Refah Partisi Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi olarak başladı. RP’nin kapatılması sonrası Fazilet Partisi Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı/Seçim İşleri Başkanlığı görevini yürüttü. AK Parti’nin kurulması ile birlikte AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Kurucu MKYK Üyeliği ve Kırklareli İl Koordinatörü görevlerini yaptı. 2013 Yılına kadar Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyeliği devam eden Şeyma Ülkü Tabak, evli ve 3 çocuk annesidir.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu