Spor

Kırıkkale’de okullarda futbolcular yetişiyor

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde başlatılan "Spor Olsun" Projesi kapsamında futbol antrenmanları devam ediyor.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde başlatılan “Spor Olsun” Projesi kapsamında futbol antrenmanları devam ediyor.

FUTBOL ANTRENMANLARI SÜRÜYOR

Ziyarette İl Müdürü Hamza Güneş ve Spor Şube Müdürü Adem Karakurt, öğrenciler ve antrenörler ile bir araya gelerek sohbet etti. Güneş, öğrencilere sporun önemini ve faydalarını anlatan bir konuşma yaptı. Karakurt ise antrenörlerden antrenman programı hakkında bilgi aldı. “Spor Olsun” Projesi hakkında bilgi veren Güneş, şunları söyledi: “Bu proje ile Kırıkkale’deki tüm ilkokul öğrencilerini spora kazandırmayı amaçlıyoruz. Proje kapsamında öğrencilere futbol, basketbol, voleybol, hentbol, atletizm ve badminton gibi branşlarda ücretsiz antrenman imkanı sunuyoruz.

kirikkalede-okullarda-futbolcular-yetisiyor-2.jpg

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDILAR

“Ayrıca bu branşlarda düzenlediğimiz turnuvalarla öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.” Güneş, projenin öğrencilerin bedensel ve zihinsel gelişimi için çok önemli olduğunu belirterek, “Spor yapan çocuklar daha sağlıklı, daha mutlu ve daha başarılı oluyorlar” dedi. Ziyaretten memnuniyet duyan öğrenciler, Güneş ve Karakurt’a antrenmanlarda kendilerine gösterdikleri ilgi ve alaka için teşekkür ettiler.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x