GündemKırıkkaleManşetSiyasetSpor

Kırıkkalespor için gelin el ele verelim

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 

MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, hepimizin ortak paydası olan sporda, Kırıkkalespor’da, şehrimizin gururu iki güzide takımımızda birleşmemiz gerektiğini belirterek, “El ele, kol kola verelim ve her iki takımımızı da başarıdan başarıya koşturalım” dedi.

 

EN ÜST LİGLERDE YER ALDI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, şehrimizin gururu Kırıkkalespor ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Baloğlu, 1977 yılında Türkiye’nin en üst ligine çıkarak bir sezon da olsa mücadele veren ilk ilçe takımı olma unvanını taşıyan, yıllarca ikinci ve üçüncü ligde hep liderlik ve şampiyonluk kovalamış Kırıkkalespor’un bu sezona kadar son 4-5 sezonunu Amatör Liglerde geçirdiğini söyledi.

HER ZAMAN ADINDAN SÖZ ETTİRDİ

Baloğlu, “Bir zamanlar Türkiye’nin en büyük ilçesi olan Kırıkkale’miz gerek nüfus, gerek sanayi, gerekse sportif alanlardaki göze çarpan üstünlükleriyle il olduğu 1989 yılından sonra da adından her zaman söz ettirmiştir. Ülkemizin Silah Sanayiinin gözbebeği, en büyük Petrol Rafinerilerinden birisini topraklarında barındıran, başarılı üniversitesiyle eğitimin de gözbebeği olmaya namzet, 46 ilin geçiş noktasında oluşuyla da ayrı bir jeo-startejik öneme sahip önemli bir şehirdir Kırıkkale’miz”

KIRIMIZI ŞİMŞEKLERİN TARAFTARI HERKESİN DİLİNDE

“Kırıkkale’nin, tüm bu önemli özelliklerinin ve sportif başarılarının arasında futbol öyle önemli bir yer tutar ki, “Kırımızı Şimşeklerin” taraftarı herkesin dilindedir. Her ne kadar zaman zaman acı verici olayların içinde olsa da, küfür ve argo gibi olumsuz yönde namı yürümüş olsa da, dünyada en ektili taraftarlar sıralamasında Kırıkkalespor, mutlaka en üst sıralardadır. Yılların verdiği özlemle, geçen sezon şampiyonluğa adım adım ilerlediğimiz maçlarda, Kırıkkalespor’un adeta mabedi konumundaki Fikret Karabudak Stadyumu tarihi günlerini yaşamıştır. Zira 10 bine yaklaşan taraftarıyla maçlara çıkan takımımız, bu yönüyle spor programlarında adından sıkça söz ettirmiştir. Çoğu Süper Lig takımı bile 10 bin taraftar önünde sahaya çıkamazken, Bölgesel Amatör Ligde oynayan Kırıkkalespor’un 10 bin taraftarını sahaya çekmesi herkesin dikkatini ve takdirini çekmiştir”

SEYİRCİ SAYISI BİR ANDA DÜŞTÜ

“Elbette tüm bu güzellikler geçen sezon ya da önceki sezon yaşanan başarının semeresiydi. Fakat bu yıl ortada bir başarısızlık mı var ki maçlara gelen seyirci sayısı bir anda düştü? Bu yıl bir takımımız 3. Ligde, yani tam profesyonel ligde mücadele verirken, diğer takımımız da en az profesyonel ligler kadar haklara ve öneme sahip deplasmanlı Bölgesel Amatör Ligde mücadele veriyor. Yıllardır özlediğimiz, istediğimiz tam da böyle bir başarı değil miydi? Elbette bu daha başlangıç ve bizler eminiz ki, Kırıkkale’miz bir, iki değil üç dört takımla profesyonel liglerde bizleri temsil edecek kapasitededir”

ŞAMPİYON OLARAK ÇIKMAK ZOR DEĞİL

“Geçen sezonun sonundan, yani şampiyon olduğumuz günden beri süren yönetim sorunu, senlik benlik kavgası, (özellikle) 3. Ligdeki takımımızın istenilen seviyede olamayışının en büyük sebebidir. Oysa o kadar şanslı bir gruptayız ki, elimizdeki futbolcu kardeşlerimizle ya da değerli teknik heyetimizin vereceği rapor doğrultusunda yapacağımız birkaç takviyeyle bu gruptan şampiyon olarak çıkmak bile hiç de zor değil”

BU TAKIMI SIRTLAMAK, OMUZLAMAK BU KADAR MI ZOR?

Peki, ey Kırıkkaleli, henüz adına bile karar verilememiş, formasının üzerinde ya da sahasında sponsor reklamı bile olmayan, üç gün seçim kazanan yöneticiler, beş gün devlet tarafından atanan kayyum tarafından yönetilen, gruplaşmanın, adamcılığın ayyuka çıktığı ve doğal olarak futbolcuları da etkilediği, dünkünün bugünkünü, bugünkünün de dünkünü suçladığı bir takımdan nasıl bir başarı bekleyebilirsiniz? Tüm bunlar yaşanırken, bunca futbol sevdalısı olan bir şehrin en küçük esnafından en büyük iş adamına kadar, Sivil Toplum Kuruluşlarından Meslek Odalarına, Üniversitesine kadar, Derneklerinden sendikalarına, Siyasi Partilerine kadar, İşçisinden memuruna, İl Müdürlerine kadar, MKE’sinden, Rafinerisinden, irili ufaklı birçok sanayi kuruluşuna kadar, Ve en önemlisi şehrin yöneticileri olan Milletvekillerinden, Belediye Başkanından, Valisine kadar birlik ve beraberlik içerisinde bu takımı sırtlamak, omuzlamak bu kadar mı zor?”

GELİN EL ELE VERELİM

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak 7’den 70’e tüm Kırıkkale’ye çağrımızdır; gelin ey basın kuruluşlarımız, öncülüğü birlikte yapalım. Birbirimizle ayrışacak, bölünecek onca konuyu ince ince bulabilmeyi marifet sayacağımıza, hepimizin ortak paydası olan sporda, Kırıkkalespor’da, şehrimizin gururu iki güzide takımımızda birleşelim. El ele, kol kola verelim ve her iki takımımızı da başarıdan başarıya koşturalım. Ülkemizde ve dünyada bunca olumsuz olay yaşanırken, takımlarımızın başarıları bari yüzümüzü güldürecek, biraz olsun bizleri mutlu edecek vesileler olsun. Şehrimizin dört bir yanını Kırmızı-Laciverte bürüyelim”

YENİDEN KIRIKKALESPOR’U CANLANDIRALIM

“Hepimiz giyelim Kırmızı Şimşeklerin formalarını, maçlarında küfürsüz, argosuz bir şekilde, kadın erkek, çoluk çocuk demeden takımlarımızı destekleyelim. Futbolcularımıza cesaret, teknik heyetlerimize moral, takım yöneticilerimize de maddi ve manevi destek verelim. Bakın o zaman genç kardeşlerimiz ne başarılara imza atıyor, şehrimizin adını nerelere taşıyorlar. Unutmayalım, içinde bulunduğumuz zamanın en önemli reklam aracı Futbol. Haydi, Kırıkkale’mizin tanıtımını futbolla yapalım ve 1977 ruhunu yeniden canlandıralım!” dedi.

 

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x