Spor

Kırıkkalespordan Açıklama Verilen Cezalar, Stratejiktir

Kırıkkalespor Yönetim Kurulu, Kırıkkale Büyük Anadoluspor'a verilen cezaların ardından açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada "Sezon boyunca uygulanan yıpratma, engelleme çalışmaları ayyuka çıkmış, saha dışında bulunan oyun kurucular tarafından kulübüme karşı kılıç açıktan çekilmiştir. Verilen ceza futbolun ruhuna ve hakkaniyete aykırı, ağır ve en önemlisi takımımızı yarış dışında bırakmak için stratejiktir.''denildi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkalespor Yönetim Kurulu, Kırıkkale Büyük Anadoluspor’a verilen cezaların ardından açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada “Sezon boyunca uygulanan yıpratma, engelleme çalışmaları ayyuka çıkmış, saha dışında bulunan oyun kurucular tarafından kulübüme karşı kılıç açıktan çekilmiştir. Verilen ceza futbolun ruhuna ve hakkaniyete aykırı, ağır ve en önemlisi takımımızı yarış dışında bırakmak için stratejiktir.”denildi.

OLAYLARIN ORTASINDA KALMIŞ DURUMDAYIZ

“Bilindiği üzere futbol takımımız 3. Lig 3. Gurupta Play-Off mücadelesi vermekte. Rakiplerimize oranla çok daha küçük bütçelerle kurulan ligde iddialı olan kulübümüz yalnızca Kırıkkale’yi temsil etmekle kalmayıp, Türk Sporuna da her anlamda hizmet etmektedir.Şehir olarak alışkın olduğumuz üzere yine bir sezon finali ve yine saha dışı olayların ortasında kalmış durumdayız. Türk Spor tarihi boyunca şehrimizi temsil eden takım hep hedeflerinden uzaklaştırılmaya çalışmış, Türk Sporunun üvey evladı muamelesine maruz kalmıştır.Bugün geldiğimiz noktada futbolda başarının yalnızca yüksek bütçeli takımlarla kazanılmayacağının dersini veren kulübümüze karşı, sezon boyunca devam eden saha dışı saldırılar bugün ayyuka çıkmış ve kulübümüze anlamsız boyutlarda cezalar verilmiştir.Sahamızda oynadığımız Karaköprü maçında rakip takım oyuncularının ve teknik heyetinin bütün kışkırtmalarını ve tahriklerini görmezden gelen bir hakem yönetimiyle kaşı karşıya kaldık. Hakemin ağırlığını koymaması saha içinde ve tribünlerde tansiyonun yükselmesine sebep olmuş, sahamızda maç sonrası küçük çaplı olaylar olmuştur. Ancak TFF alt liglerde oynanan her müsabakanın sonrasında yaşanabilecek olaylar maalesef ki TFF Disiplin Kurulu tarafından iç savaş gibi algılanmış ve kulübümüze karşı aşırı ağır ama fazlasıyla stratejik cezalar verilmiştir.”

HESAP EDEMEDİĞİNİ GÖZLEMLİYORUZ

“Evet, verilen cezanın ağır olmasını bir kenara bırakıp stratejik olmasının spor kamuoyu olarak üzerinde durmamız gerekiyor. En büyük itici gücümüz olan taraftarımızdan bir maç, düşük bütçeli kadromuzla aslanlar gibi mücadele etmemizi sağlayan teknik direktörümüze bir maç, ligin en az gol yiyen 2. Kalecisi konumunda olan ve bizi performansıyla bu yarışın içerisinde tutan kalecimize ise anlamsız şekilde adam öldürmüşçesine tam 5 maç ceza verilmiştir.Hangi lobilerin devrede olduğunu çok iyi biliyor, yapılan her hamlenin hangi amaçla yapıldığını çok rahat çözümleyebiliyoruz. Ancak yapılan tüm bu uygulamaların karşısında şehrimizin, takımımızın, bürokratlarımızın ve siyasilerimizin vereceği tepkiyi hesap edemediğini gözlemliyoruz.Bugünden tezi yok, yapılan yanlış uygulamadan dönülmemesi halinde şehir olarak gerekli tüm protestoları yerine getireceğiz ve Kırıkkale’nin ne kadar ağır taş olduğunu, oynatmaya çalışanın altında kalacağını herkese göstereceğiz!”denildi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x