Yaşam

Kızılay İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Türk Kızılay Kırıkkale İl Merkezi her bayram olduğu gibi bu bayramda da ihtiyaç sahibi aileleri unutmadı.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Türk Kızılay Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa İşler kurbanda ihtiyaç sahibi aileler için yapılan yardımlarla ve ziyaretlerle ilgili açıklamada bulunarak,

“Türk Kızılay Kırıkkale şubesi olarak bu bayramda da ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olduk. Maddi sıkıntıdan dolayı bayramlık giysi alamayan ve kurban kesemeyen vatandaşlarımıza giysi, taze et, canlı kurban ve konserve et dağıtımı gerçekleştirdik.

Bir Kurban Bayramında daha ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmek için bağışlarınıza köprü olmanın gururunu yaşıyoruz. Kurban Bayramı faaliyetlerimiz gönüllü ve personellerimiz ile gece gündüz demeden sahada devam etti.

Bayram öncesi kendisine ve çocuklarına giysi alamayan kardeşlerimize kıyafet verdik ve bayramda kurban kesemeyen ailelerimize canlı kurban ve et dağıtımı gerçekleştirdik. Ayrıca bayramda da yalnız yaşayan yaşlılarımızı ziyaret edilerek bayramlarını kutladık ve yalnız olmadıklarını gösterdik”.

Bu yıl Türk Kızılay Kırıkkale İl Merkezi olarak ilimizde 40 kurban bağışı aldık. Kırıkkale’mizin merhametli bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kızılay olarak bağışçılarımızın yaptığı kurban bağışları kesilip konserve haline getirilerek yıl boyunca ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtımı yapılıyor. Kızılay her zaman mazlumun, mağdurun yanında oluyor. Bütün bu faaliyetlerde bizi yalnız bırakmayan Kızılay Genel Merkezimize gönüllülerimize, Kırıkkale halkına ve her zaman bize desteğini esirgemeyen basınımıza teşekkür ederiz.

Yine yıllardır kurban kesemeyen kalabalık kocası vefat etmiş bazı ailelerimize  de canlı kurban bağışı yapıldı. Kurbanlıklarını teslim ettiğimiz ailelerimiz sevindikçe bizlerde asıl bayramı yaşadık. Yıllardır kurban kesemeyen çok çocuklu altı dul kardeşimize bayramda kesmeleri için Kızılay’a bağışta bulunan değerli bağışçılarımızın verdiği kurbanımızı teslim ettik. Bayram öncesi ve bayramda kurban kesemeyen ailelerimiz bayramda etsiz kalmasın diye yaklaşık 150 ailemize taze et ve konserve et dağıtımlarımız devam etti. Ailelerimize et dağıtımlarımızı yetiştirebilmek için personellerimiz ve gönüllülerimiz gece gündüz sahadaydık. Ailelerimize yaptığımız kurban eti dağıtımlarında karşılaştığımız sevinçler bize bayramı erkenden yaşattı.

Bu bayram öncesi de ailelerimizi unutmadık. Şubemize gelerek kıyafet talebinde bulunan, maddi imkansızlıktan dolayı kendisine ve çocuklarına bayramlık kıyafeti alamayan 6000 ailemize bayramlık kıyafet yardımında bulunduk. Yapılan yardımlar sırasında annelerimizin, çocuklarımızın yaşadığı sevinç bizlere bayramı yaşattı. Bir yetimin, bir garibin, bir mazlumun duasını almak bizler için büyük bir sevinç. Kimsesizlerin, mazlumların, gariplerin sığınağı Kızılay bu bayramda da yalnız yaşayan yaşlıları yalnız bırakmadı. Yalnız yaşayan bayramı buruk geçiren yaşlılarımızı da ziyaret ederek onların dualarını da aldık. Gönüllülerimiz ile birlikte onları ziyaret ederek Yalnız olmadıklarını Kızılay olarak hep yanlarında olduklarımızı belirttik. Birçoğunun çocuğu vardı ama bayramda dahi aramamışlardı. Evlerine gittiğimizde göz yaşlarını tutamıyor çocuklarım daha beni aramadılar. Kızılay çocuklarımın yapmadığını bana yapıyor diyerek ağlıyordu. Bizlerde gönüllülerimiz ile birlikte yaşlılarımızın ellerini öperek daima yanlarında olacağımızı ve onlar hiç yalnız bırakmayacağımızı söyledik” dedi.

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu