Yaşam

Kızılay mutluluk dağıtıyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 

İhtiyaç sahiplerine yönelik yaptığı çalışmalarla taktir toplayan Türk Kızılay’ı Bahşılı temsilciliği ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

 

EN GENÇ GÖNÜLLÜ HAYDAR ARAS

Türk Kızılay’ı Bahşılı Temsilciliği; Kurban Bayramında 55 aileye 300’er TL nakit yardımından sonra Bahşılı ilçe merkezine bağlı 3 mahallede 84 aileyi ziyaret ederek yardım dağıtımında bulundu. Bahşılı temsilciliğinin genç gönüllüsü Haydar Aras’ta, yaptığı çalışmalarla herkese karşı örnek oluşturuyor ve farkındalık yaratıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan ı Bahşılı Temsilcisi Barış Gümüşbaş, “Türk Kızılay’ı Genel Merkezimiz yardım dağıtım kriterlerine uygun olarak ve ilçe Kaymakamlığımızdan aldığımız liste ile sürekli sahada olmanın sağladığı ihtiyaç sahibi portföy yönetimini muhtarlarımızla istişare ederek  ve yine yardım dağıtımlarına muhtarlarımızdan da iştirak etmesiyle 3 mahallemizde 84 ailemizi ziyaret ettik,  her biri 15 Kilogramlık gelen erzak kolisi, her aileye 1 Kilogramlık kuşbaşı et ve kıyma ve her haneye özel ayrı ayrı paketlenmiş yeni kıyafetleri ihtiyaç sahiplerimize dağıttık “ diye konuştu.

 

84 AİLEYE YARDIM YAPILDI

Gümüşbaş “Türk Kızılay’ı Genel Merkezden gelen yardımlara ilaveten; hane halkıyla sohbet ederek onların günlük iş, yaşam ve problemlerine çözüm önerileri bulmaya çalıştıklarını, kurum ve kuruluşlarla ilgili taleplerini not aldıklarını ve ilgili mercilere durumların aktarıldığını bildirdi. Türk Kızılay’ının kendilerini ziyaretinden çok memnun olan hane halkı devletin birlik ve beraberliğine, Kızılay’ın varlığına dua ederek teşekkürlerini dile getirdiler.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı