KeskinManşet

KOP’a sunulan proje kabul edildi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale İl Özel İdaresince hazırlanıp Konya Ovası Projesi (KOP) Daire Başkanlığına sunulan ‘Delice-Hacıobası Köyü Sulama Tesisi Projesi’ kabul edildi.

İHALE 10 OCAK’TA YAPILACAK
Projeye 180.000 TL ödenek tahsis edilmiş olup, proje ihalesi 10 Ocak 2017 tarihinde yapılacağı belirtildi. Kırıkkale Valiliğinden yapılan açıklamada “Söz konusu proje ile 1700 metre su iletim (boru) hattı ve 5 adet sayaç toplama odası yapılması, 90 hektar tarım arazisinin, sulama imkanına kavuşması hedeflenmektedir”

SU KAYBININ ÖNÜNE GEÇİLMİŞ OLACAK
“Proje tamamlandığında toplam olarak 240 hektar arazinin sulanması gerçekleştirilecektir. Yapılan tesis ile çiftçilerimizin kuru tarımdan sulu tarıma geçmesi sağlandığı gibi, kapalı boru ile suyun taşınması sonucunda buharlaşma yoluyla su kaybının önüne geçilmiş olacaktır”

ÜZÜM VERİMİ ARTACAK
“Bununla birlikte çiftçilerimizin sulu tarıma geçmesi ile ürünlerin çeşitliliği, kalite artışı, mevcut ve yeni kurulacak bağlardaki üzüm veriminin artacağı muhakkaktır. Kırıkkale 7 Eylül 2016 tarihli Bakanlar Kurulu ile KOP kapsamına alınmıştır” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x