Kırıkkale

Köy yolları asfalta kavuşuyor

Kırıkkale İl Özel İdaresine bağlı ekipler 2019 yaz sezonu programı dahilinde bulunan köylerin yollarını asfaltlamaya devam ediyor. Delice ilçesine bağlı Tatlıcak-Ocakbaşı köyleri arasında bulunan yol çalışmasını yerinde inceleyen Kırıkkale Valisi Yunus Sezer yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

17 KM UZUNLUĞUNDA

2019 yılı yatırım programında yer alan köy yolları asfaltlama çalışmaları hızla devam ediyor. Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Delice ilçesine bağlı Tatlıcak- Ocakbaşı köylerinde devam eden 17 kilometrelik yol çalışmalarını yerinde inceledi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Osman Akbaş, Delice Kaymakamı Saliha Teke ve diğer yetkililerin hazır bulunduğu incelemelerde Vali Sezer, yol çalışmalarının son durumu hakkında bilgi aldı. Vatandaş odaklı çalışma sergilediklerini ifade eden Vali Yunus Sezer, imkânlar ölçüsünde köylerin asfalt, kilit parke, su ve kanalizasyon gibi sorunlarını da çözüme kavuşturmayı hedeflediklerini söyledi. Bazı köylerin aciliyet gerektiren yol sorunlarının bulunduğuna vurgu yapan Sezer, “İnşallah imkânlar ölçüsünde çalışma sezonu boyunca büyük bir bölümünü tamamlamayı istiyoruz” diye konuştu.

 

PROGRAMDA OLAN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Ziyarette Kırıkkale İl Özel İdaresinin sürdürdüğü çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Sekreter Akbaş, 2019 yılı ilk altı ayında toplam ödenek miktarı 2018 yılının ilk altı ayına göre % 4,65 oranında artarak 134.318.947,59 TL olarak gerçekleştiği söyledi.  Akbaş, 2019 yılı ilk altı aylık bütçe giderleri geçen seneye göre %6,90 oranında artış gösterdiğini ifade etti. 2019 yılı ödenek ve harcamaları bir önceki yıla göre beklenen düzeyde gerçekleştiğini belirten Akbaş, Performans programında yer alan ve tamamlanmayan yatırım işlerinin ikinci altı aylık dönemde bitirilmesinin planladığını vurguladı.

 

KOÇUBABA ZİYARETİ

Yol çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Sezer daha sonra çeşitli köy ziyaretlerinde bulundu. Balışeyh ilçesi Koçubaba köyünü ziyarette bulunan Vali Sezer burada Koçubaba Türbesi ve çevresinde incelemelerde bulundu. Köyde bulunan Şehitliği de ziyaret eden Vali Sezer, şehitlikte dua etti. Daha sonra köy muhtarlığını ziyaret eden Vali Sezer burada vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti, vatandaşları dinledi.

 

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı