EkonomiManşet

Kredi almayan esnaf kalmayacak

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

KREDİ ALMAYA MÜRACAAT EDEN ESNAFLARIN TAMAMINA KOBİ DESTEK KREDİSİ VERİLECEK
Kırıkkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Süleyman Köstekli, Kobi Kredisi alamayan esnafların dosyaları incelenip, kredi almaya müsait olan ve müracaat eden esnafların tamamına KOBİ Destek Kredisi verileceğinin müjdesini verdi.

42 KOBİ’NİN KREDİSİ ONAYLANDI
Birlik Başkanı Köstekli, 2016 yılının son ayında KOBİ’lere 50 bin TL faizsiz kredinin 1 yıl ödemesiz 36 ay taksitle verileceğinin duyurulduğu ve Kırıkkale’den bin 500’e yakın başvuru olup, bu başvurulardan sadece 42 KOBİ’nin kredisinin onaylandığını söyledi. Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken başta olmak üzere Kırıkkale Birlik Başkanı Süleyman Köstekli’de bu sayının az olduğunu, bu fondan tüm Esnaf ve Sanatkârın yararlanması gerektiğini bildirdi.

MÜRACAAT EDENLERİN TAMAMINA VERİLECEK
Önce ki akşam Başbakan Binali Yıldırım’la bir toplantı ile bir araya gelen Esnaf Temsilcilerinin Başkanları konuyu iletmişler ve Başbakan Binali Yıldırım ‘Kobi Kredisi alamayan Esnaflarımızın dosyaları incelenip, kredi almaya müsait olan ve müracaat eden Esnaflarımızın tamamına KOBİ Destek Kredi verilecek’ ifadesinde bulundu.

CANSUYU KREDİSİ
Kırıkkale Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Süleyman Köstekli: “Önemli bir gelişme. KOBİ desteğini yeterli bulmuyorduk. Bu konuyu birçok platformda dile getirdik. Bu desteğe Esnaf ve Sanatkârımızın çok ihtiyacı vardı. İnşallah Hükümetimiz en kısa zamanda bizim ‘Cansuyu Kredisi’ diye tanımladığımız bu ödemeleri Esnafımıza dağıtmaya başlar” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x