Eğitim

KÜ 10.ULUSAL KOP SEMPOZYUMU’NDA

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan ve Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci, Yozgat Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen, KOP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından düzenlenen 10. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu’na katıldı.

HABER: TAHİR ERDEM

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan açılış töreni ile başlayan sempozyuma KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’ne  (UNİKOP) üye Üniversitelerin rektör ve rektör yardımcıları ile akademik personeli katıldı.

Sempozyum kapsamında kırsal kalkınma, kırsal turizm ve yeni turizm modelleri, kitle iletişim araçları ve insan, sosyoekonomik bölgesel kalkınma ve modern tarım uygulamaları ana konuları çerçevesinde bilimsel oturumlar yapıldı. Eş zamanlı olarak 5 farklı salonda yapılan bilimsel oturumlarda 78 akademisyen ve uzman tarafından 53 sunum yapıldı.

Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Kırıkkale Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci, “Kırsal Kalkınmada Üniversitelerin Rolü: Kırıkkale Üniversitesi Örneği” sunumu ile, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemiz Dr. Öğr. Üyesi Emrah Kantaroğlu, Emir Göçük ile yaptığı “Yol Boyunca Şarj İçin Manyetik Rezonanslı Kablosuz Enerji Transferi Sisteminin Tasarımı” sunumu ile, Keskin MYO Çocuk Gelişimi Programı Öğr. Gör. Sinan Güneş de “Bilgi Toplumu için Çocuklara Dijital Okuryazarlık Becerileri Kazandırılması: Kütüphane Örneği” sunumu ile sempozyuma katkı sağladı.

UNİKOP’a üye Üniversiteleri buluşturan etkinlikte Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan ve Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci, diğer üniversitelerden Rektör, Rektör Yardımcıları ve akademisyenlerle ortak çalışma yapılabilecek alanlarla ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu