Spor

KYK ÖĞRENCİLERİ SPORA YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda barınan öğrenciler sportif faaliyetler kapsamında açılan kurslarda eğitimlere katılarak turnuva ve yarışmalara hazırlanıyorlar.

KYK ÖĞRENCİLERİ SPORA YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
KYK ÖĞRENCİLERİ SPORA YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

HABER: TAHİR ERDEM

ÖĞRENCİLERİN İLGİSİ YOĞUN

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Eğitim Yönetim Sistemi kapsamında görev alan eğitmenler tarafından açılan Basketbol, Badminton, Voleybol, Fotoğrafçılık, Halk Oyunları, Masa Tenisi, Geleneksel Türk Okçuluğu ve Futbol gibi sportif faaliyetler içeren kurslara Kırıkkale Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda barınan öğrencilerin yoğun ilgisi oluyor. Açılan kurslardaki sportif faaliyetlerde başarı gösteren öğrenciler bölgeler arası yarışma ve turnuvalara katılarak ilimizi temsil edecekler. Konu hakkında açıklamada bulunan Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra sportif faaliyetlere de yoğun ilgi gösterdiğinin altını çizerek şuana kadar sportif faaliyetler kapsamında 620 civarında öğrencinin kurslardan yararlandığını ifade etti. İl Müdürü Güneş, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı ilimizde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında barınan üniversite öğrencilerine eğitsel, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra sportif faaliyetlerde de bulunmaları için her türlü imkân sağlanıyor. Spor yapma alışkanlığının sağlanması için her türlü imkânı gençlerimize sunuyoruz. Kurslarımızda başarı sağlayan öğrencilerimiz bölgeler arası düzenlenen yarışmalara katılarak ilimizi temsil edebilecekler” ifade etti.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu