Eğitim

KYK Yurtları Aynı Şekilde Hizmete Devam Edecek

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara’daki Yurt Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük bir felaketin yaşandığını hatırlattı.

Bakan Kasapoğlu: KYK yurtları aynı şekilde hizmete devam edecek

İlk andan itibaren yaraların sarılması için mücadele ettiklerini belirten Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığının güçlü bir şekilde, tüm imkanlarıyla bu sürece destek verdiğini dile getirdi.

Kurumsal kapasitenin tamamını deprem bölgesinin ihtiyaçlarına tahsis ettiklerini anlatan Kasapoğlu, her bir imkanın depremin yaralarını sarmak, bu anlamdaki süreci yönetmek için tahsis edildiğine dikkati çekti.

Kasapoğlu, deprem nedeniyle mağduriyetlerin engellenmesi için yurtları milletin emrine sunduklarını vurgulayarak, “Barınmayla birlikte yurtlarımız birer lojistik merkezi olarak, özellikle milyonlarca kap yemeğin pişirildiği, dağıtıldığı, servis edildiği mekanlar olarak da milletimize hizmet etti.” dedi.

“Yurtlarımız, yüz yüze eğitime devam eden öğrencilerimizin hizmetinde olacak”

Yurtların depremden etkilenen vatandaşların hizmetinde olmaya devam ettiğini vurgulayan Kasapoğlu, “Hem deprem bölgesindeki hem de 81 il ve ilçedeki yurtların, ilk günden itibaren depremzedelerimizin ve öğrencilerimizin hizmetinde olacağını söylemiştik. Yurtlarımız, yüz yüze eğitime devam eden öğrencilerimizin hizmetinde olacak. Aynı şekilde bu süreçleri yönettik. Bir yandan depremzede vatandaşlarımızı ağırlarken, diğer yandan da üniversitelerin aldığı kararlar doğrultusunda hem öğrencilerimize hem de çalışan gençlerimize yurtlarımız bugüne kadar hizmet verdi.” ifadelerini kullandı.

“Onları en güzel şekilde kendi mekanlarına tekrar kavuşturmak için ilgili hazırlıkları yaptık”

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) üniversitelerin bahar dönemine ilişkin aldığı kararlara ilişkin ise şu değerlendirmeyi yaptı:

“Dün itibarıyla üniversitelerimizde senato kararıyla hem yüz yüze hem çevrimiçi eğitim paralel bir şekilde hibrit olarak başladı. Bu yeni süreç çerçevesinde özellikle eğitimine yüz yüze devam edecek gençlerimiz için üniversitelerin kararları doğrultusunda yurtlarımızı tekrar planladık. Onları en güzel şekilde kendi mekanlarına tekrar kavuşturmak için ilgili hazırlıkları yaptık. Şunun tekrar altını çiziyorum; ne bir genç arkadaşımızı ne de bir depremzedemizi mağdur etmeme adına, bakanlık olarak tüm çalışma arkadaşlarım ve altyapımızla bu süreci birlikte yöneteceğiz.” dedi.

KYK YURTLARI AYNI ŞEKİLDE HİZMETE DEVAM EDECEK - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
KYK YURTLARI AYNI ŞEKİLDE HİZMETE DEVAM EDECEK – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x